6 вещей, которые никогда нельзя говорить человеку с депрессией

Для человека, который не испытывал депрессии, может быть сложно представить себе ее подавляющую тяжесть. / ya-lady.net

Для человека, который не испытывал депрессии, может быть сложно представить себе ее подавляющую тяжесть.

Якщо ви ніколи не відчували депресію, вам може бути важко дізнатися, як допомогти близькій людині з цим захворюванням. Хоча у вас можуть бути правильні наміри, певні фрази або почуття можуть більше посилити симптоми депресії, ніж допомогти.

Ось що не слід говорити людям, які страждають депресією, і як ви можете підтримати їх.

Читати такожСлабкий імунітет і головні болі: що стрес може створити з організмом

Що таке депресія?

Для людини, яка не відчувала депресії, може бути складно уявити собі її переважну тяжкість.

"При депресії здається, що в житті немає задоволення або радості", - говорить Анджані Амладі, доктор медицини, психіатр з Сакраменто, Каліфорнія. "Це набагато більше, ніж смуток. Депресія позбавляє людей того, що вони колись любили, і багато людей відчувають, що ніщо не принесе їм радості знову».

Більше 264 мільйонів людей у всьому світі страждають депресією, але симптоми у різних людей різні. Вони можуть включати:

Причини депресії різноманітні і можуть включати в себе кілька поєднань:

При спілкуванні з людиною, яка знаходиться в депресії, ваші слова і дії можуть мати величезний вплив. Ось деякі потенційно шкідливі речі, яких слід уникати.

1. Не кажіть їм змінити настрій

Якби людина, що страждає депресією, міг просто "підняти собі настрій", він би це зробив. Загальні фрази, які слід уникати при депресії, включають:

"Повторення банальностей і наповнення розмови отруйним позитивом може загострити почуття провини і сорому, з яким люди, які страждають депресією, вже борються день у день», - говорить Ліла р.Магаві, доктор медицини, психіатр і Регіональний медичний директор.

Замість того, щоб намагатися перевантажувати їх позитивом, спробуйте зробити наступне:

2. Не знецінюйте їхні почуття

Якщо людина, яка страждає депресією, розповідає вам про те, що він переживає, дуже важливо, щоб ви надали йому безпечний простір без осуду. Ось кілька прикладів того, що не слід говорити, коли хтось говорить про свою депресію:

Коли ви відкидаєте депресивні почуття людини, це може сигналізувати йому, що він не повинен знову відкриватися.

3. Не звинувачуйте їх

Знову ж таки, депресія зазвичай є результатом факторів, що знаходяться поза контролем людини, таких як генетика, фактори навколишнього середовища, такі як жорстоке поводження або бідність, стрес і хімічний склад мозку.

Використання таких фраз, як "Ви б не відчували себе так, якби ви зробили це...» або "це ваша вина, що Ви так відчуваєте", покладають непотрібну провину на людину, яка вже бореться.

«Це може призвести до деморалізації та почуття безпорадності", - говорить Магаві. "Депресивні люди можуть відчувати себе вигнанцями суспільства, і, отже, усвідомлення того, що хтось, хто нібито їх любить, може сприймати їх негативно, може призвести до самопошкоджень і суїцидальних думок або спроб".

Натяк або явне звинувачення когось у депресії може завдати шкоди. Замість цього нагадайте коханій людині, що депресія - не його вина.

4. Не ігноруйте їх

Може виникнути спокуса дати людині в депресії простір або проігнорувати складну ситуацію, але це може мати наслідки для людини, яка вам небайдужий.

"Ігнорування-це відмова, яка часто змушує людину в депресії відчувати себе більш самотньою, відкинутою і ще гірше", - говорить Зальц.

Замість того, щоб " давати їм простір», Магаві рекомендує залучати їх такими способами, як:

"Депресія-це справжнє психічне захворювання, а одужання-це процес. І, як будь-який з нас, хто коли - небудь відновився після хвороби, нещасного випадку або операції, нам іноді потрібна допомога», - говорить Амладі.

5. Не кажіть їм, що іншим людям гірше

Сказати комусь "У інших людей гірше" нічого не дасть, крім як змусить їх відчувати себе неправими через те, що вони відчувають.

"Рівень болю, який відчуває людина, не є змаганням", - говорить Амладі. "Хоча це правда, що іншим може здаватися гірше, ніж людині, яка бореться з депресією, це не скасовує почуттів, які відчуває людина, що живе з депресією. Те, що іншим може здатися невеликою проблемою, може здаватися нездоланним для людини, що живе з депресією".

Тільки людина, що переживає депресію, повністю розуміє, що він відчуває. Хоча зовні може здаватися, що у них все в порядку, вони все ж можуть щодня боротися з собою.

"Депресія суто особиста і не вимагає будь-якого виправдання. Будь-яке порівняння може повністю мінімізувати і відкинути чийсь повсякденний життєвий досвід", - говорить Магаві.

Замість цього вирішите підтвердити свої почуття, підтвердивши, що кожна емоція, яку вони відчувають, виправдана і що їх досвід не слід применшувати. Забезпечте їм безпечний простір для спілкування, не побоюючись осуду.

6. Не соромте їх

Допомогти комусь вилікувати депресію може бути складно, але важливо не засмучуватися. Від наступних фраз їм стане тільки гірше:

"Поширена помилка полягає в тому, що люди, які страждають депресією, егоїстичні, тоді як насправді все навпаки», - говорить Амладі. "Люди, які живуть з депресією, глибоко піклуються про інших людей і про те, який вплив вони мають на їхнє життя. Вони часто відчувають провину через депресію, відчувають тягар і часто звинувачують себе в тому, що вони не можуть відчувати себе краще».

Ці покарання можуть поставити під загрозу вашу кохану людину.

"Сором, стигматизація та звинувачення людини в депресії, ймовірно, посилять його депресію. Самогубство є серйозною проблемою при депресії, а сором часто асоціюється з самогубством", - говорить Зальц.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты