Бессонница: смертельные последствия для организма

Есть серьезные риски для здоровья, связанные с хронической бессонницей / 24tv.ua

Есть серьезные риски для здоровья, связанные с хронической бессонницей.

Майже кожна людина хоча б раз у житті відчуває безсоння час від часу. Такі фактори, як стрес, зміна ритму або навіть дієта, можуть вплинути на вашу здатність якісно спати.

Зміст

Іноді проблема триває ніч або дві, але в інших випадках безсоння переходить в постійну проблему.

Ви можете мати:

Читайте такожБезсоння: вчені назвали простий напій, що допомагає сну

Одне дослідження, проведене в США, показує, що коморбідне безсоння становить від 85 до 90 відсотків хронічного безсоння. Безсоння також збільшується з віком. Іноді безсоння зникає після того, як змінюються чинники. У більш серйозних випадках усунення першопричини може поліпшити якість вашого сну.

Лікування безсоння важливо, тому що ця умова може збільшити ризик для інших проблем зі здоров'ям.

Що станеться, якщо у вас безсоння?

Є серйозні ризики для здоров'я, пов'язані з хронічним безсонням. За даними Національного інституту охорони здоров'я, безсоння може збільшити ризик виникнення проблем з психічним здоров'ям, а також загальних проблем зі здоров'ям.

1. Підвищений ризик захворювань, серед яких:

2. Підвищений ризик порушень психічного здоров'я, серед яких:

3. Підвищений ризик нещасних випадків

Безсоння може вплинути на:

Недолік енергії може викликати почуття тривоги, депресії або роздратування. Мало того, що це може вплинути на вашу продуктивність на роботі або в школі, відсутність сну може також збільшити ризик автомобільних аварій.

4. Скорочена тривалість життя

Безсоння може скоротити тривалість життя. Аналіз 16 досліджень, опублікованих національною бібліотекою США, який охопив понад 1 мільйон учасників і 112 566 смертей, дозволив оцінити кореляцію між тривалістю сну і смертністю. Вони виявили, що недолік сну підвищує ризик смерті на 12 відсотків, порівняно з тими, хто спав по сім-вісім годин на ніч.

У більш недавньому дослідженні вивчалися наслідки постійного безсоння і смертності протягом 38 років. Вони виявили, що у людей з постійним безсонням ризик смерті збільшився на 97 відсотків.

Що викликає безсоння?

Існує первинна безсоння, яка не має першопричини, і вторинна безсоння, яка пов'язана з першопричиною.

Хронічне безсоння зазвичай має причину, таку як:

Медичні причини безсоння включають в себе:

Які чинники способу життя збільшують ризик безсоння?

Є багато причин, за якими у вас можуть виникнути проблеми зі сном. Багато з них пов'язані з вашими повсякденними звичками, способом життя і особистими обставинами. Серед них:

Нарешті, використання певних речовин чинить негативний вплив на сон:

Як впоратися з безсонням?

Є багато стратегій для лікування безсоння. Перш ніж поговорити з лікарем про ліки, спробуйте внести зміни в свій спосіб життя. Медикаменти забезпечують лише ефективні короткострокові результати.

Зміни способу життя;

Мелатонінові добавки. Цей безрецептурний гормон допомагає регулювати сон, повідомляючи вашому тілу, що пора спати. Більш високий рівень мелатоніну викликає у вас сонливість, але занадто велика його кількість може порушити цикл сну і викликати головний біль, нудоту і дратівливість. Дорослі можуть приймати від 1 до 5 мг за годину до сну. Обговоріть з лікарем дозування перед прийомом мелатоніну, особливо для дітей.

Ви також можете спробувати комбінацію методів лікування, перерахованих вище. Клініка Майо рекомендує використовувати когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), щоб розвинути хороші "сонні" звички.

Ліки для сну. Поговоріть зі своїм лікарем про ліки для сну, якщо зміни способу життя не працюють. Ваш лікар буде шукати причини і може призначити ліки для сну. Не рекомендується приймати снодійне на тривалій основі.

Коли слід звернутися до лікаря?

Хоча час від часу буває безсоння, вам слід записатися на прийом до лікаря, якщо недолік сну негативно впливає на ваше життя. В рамках діагностичного процесу ваш лікар, швидше за все, проведе медичний огляд і запитає вас про ваші симптоми.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты