Боль в печени: на что обратить внимание, пока не потребовалась пересадка

Если печень не может правильно выполнять свою работу, это может быть опасно для жизни/Pixabay

Если печень не может правильно выполнять свою работу, это может быть опасно для жизни.

Біль в печінці може відчуватися у верхній частині живота з правого боку. Це може бути ознакою серйозного захворювання, тому може знадобитися медична допомога.

Здорова печінка допомагає організму боротися з інфекціями, очищає кров і відіграє важливу роль в обміні речовин. Вона також може відновлюватися при пошкодженні.

Якщо печінка не може правильно виконувати свою роботу, це може бути небезпечно для життя.

Читати такожТоксичне ураження печінки: 10 ознак найнебезпечнішого стану

Біль в печінці може виникати з різних причин. Важливо з'ясувати, що викликає біль, і отримати лікування, щоб запобігти незворотнім пошкодженням.

Біль в печінці може бути тупим і неспецифічним, але може бути і сильним. Це може призвести до болю в спині. Біль у печінці іноді плутають з болем у правому плечі, животі або нирці.

Багато захворювань печінки та інших станів органів можуть викликати біль у печінці. Деякі з них можуть призвести до пошкодження печінки. Без лікування печінка з часом може перестати функціонувати.

Захворювання печінки відноситься до будь-якого стану, яке викликає запалення або пошкодження печінки і може вплинути на функцію печінки. Біль у печінці часто є ознакою захворювання печінки.

Симптоми захворювання печінки часто не проявляються до тих пір, поки стан не прогресує, тому важливо знати про біль в печінці та інших симптомах, які можуть сигналізувати про захворювання печінки.

Пацієнтам слід негайно звернутися за медичною допомогою, якщо вони відчувають будь-яке з наступного:

Більше 100 різних типів захворювань печінки можуть викликати біль у печінці. Ось кілька прикладів:

Холангіт

Холангіт-це запалення системи жовчних проток, зазвичай викликане бактеріальною інфекцією. Жовчний проток виводить жовч з печінки і жовчного міхура, розносячи її в тонкий кишечник.

Інфекція холангіту викликає підвищення тиску в цій дренажній системі. Зазвичай це означає, що в системі є перешкода або блокування.

Це може бути пов'язано з каменями, пухлиною, згустками крові або зворотним потоком бактерій.

Гепатит

Гепатит означає запалення печінки. Найбільш частою причиною є вірус, але до інших причин відносяться зловживання алкоголем, токсини, прийом деяких ліків і деякі захворювання.

Є кілька різних типів вірусу гепатиту.

За даними CDC, найбільш поширеними типами вірусного гепатиту є гепатит A, гепатит B і гепатит C.

Гепатити В, С і D викликають хронічний гепатит, який в кінцевому підсумку може призвести до цирозу, печінкової недостатності та раку печінки.

Гепатит може бути гострим, тобто раптовим і короткостроковим, або хронічним, тобто довгостроковим і стійким.

Абсцес печінки

Абсцес печінки - це скупчення інфікованої рідини або гною, яке утворюється в печінці. Інфекція від певних мікробів, таких як бактерії, паразити або грибок, може викликати абсцес.

Абсцес може пошкодити прилеглі тканини, викликати кровотечу, Додаткові інфекції і навіть смерть. Лікування може включати антибіотики або протигрибкові препарати, абсцес може бути дренований.

Подальші візуалізаційні дослідження печінки зазвичай проводяться, щоб переконатися, що абсцес зник і що немає незворотних пошкоджень.

Цироз

Цироз-це незворотне рубцювання печінки. Печінка поступово погіршується і перестає нормально працювати через тривалу травму.

З часом рубцева тканина замінює здорову тканину печінки, і це може почати блокувати кровотік через печінку. Здорова печінка може регенерувати свої пошкоджені клітини. Якщо пошкодження занадто серйозне або тривале, печінка не може повністю відновитися, і замість цього утворюється рубцева тканина.

Цироз розвивається поступово, але в міру його посилення починає відмовляти печінку. Це може призвести до хронічної печінкової недостатності або до термінальної стадії захворювання печінки, коли печінка більше не може виконувати життєво важливі функції.

Читати такожЧистка печінки: міфи і факти

Синдром Бадда-Кіарі

Це рідкісне захворювання печінки, при якому згустки крові блокують кровотік з печінки.

Кров накопичується в печінці, викликаючи її збільшення. У деяких випадках може збільшуватися і селезінка.

Скупчення крові викликає підвищення артеріального тиску в ворітної вени. Це відгалуження вени для перенесення крові в печінку з кишечника. Це підвищення тиску відоме як портальна гіпертензія.

Портальна гіпертензія викликає скупчення рідини в черевній порожнині. Заблоковані вени викликають уповільнення або зупинку кровотоку від печінки до серця.

Також можливе рубцювання печінки або цироз.

Люди, у яких кров схильна до згортання, також більше схильні до ризику синдрому Бадда-Кіарі. Сюди входять вагітні жінки і жінки з пухлиною, хронічним запальним захворюванням, порушенням згортання крові або інфекцією.

Вплив алкоголю

Зазвичай печінка розщеплює алкоголь і виводить його з організму. Якщо людина споживає більше алкоголю, ніж може переробити печінку, клітини печінки можуть бути пошкоджені або зруйновані.

Високе споживання алкоголю може призвести до накопичення жиру і запалення в печінці, а це може привести до алкогольного цирозу.

Цироз, викликаний алкоголем, не можна вилікувати навіть після припинення вживання алкоголю, але відмова від алкоголю може запобігти подальшим пошкодженням і поліпшити симптоми.

Причини і фактори ризику захворювань печінки

Захворювання печінки має кілька різних причин, в тому числі:

Фактори, що підвищують ризик розвитку захворювання печінки або пов'язаного з ним ускладнення, включають:

Діагностика

Багато станів можуть викликати біль у печінці, тому важливо з'ясувати, який з них присутній.

Лікар проведе медичний огляд і вивчить історію здоров'я людини.

Інші варіанти тестування можуть включати:

Іноді біль в печінці проходить після деяких змін в способі життя, таких як утримання від алкоголю, схуднення або дотримання здорової дієти.

Інші проблеми можуть вимагати лікування або хірургічного втручання. При печінковій недостатності може знадобитися пересадка печінки.

Новости сейчасКонтакты