Болит колено: причины и возможные осложнения

Если человека беспокоит боль в колене, ему следует обратиться к врачу/Pixabay

Если человека беспокоит боль в колене, ему следует обратиться к врачу.

Біль у верхній або передній частині коліна має кілька можливих причин. Точне місце болю може бути індикатором основної проблеми.

Деякі причини, такі як легка травма або синяк, можуть зникнути без втручання. Однак інші проблеми можуть вимагати лікування. Якщо людину турбує біль в коліні, йому слід звернутися до лікаря.

Коліно-складний суглоб, так як це місце зустрічі різних кісток, м'язів і сполучних тканин. Лікарі зазвичай вважають, що захворювання вражають «передню частину» коліна, а не «верхню частину».

Читати такожЧому болять коліна на дощ: Фізіотерапевт розкрив причини

Біль в передній частині коліна може виникати з багатьох причин. Визначення місця болю і будь-яких інших симптомів може допомогти визначити першопричину.

Деякі потенційні причини болю в передній частині коліна включають:

Тендиніт надколінка

Тендиніт надколінка, або коліно стрибуна, розвивається через запалення сухожилля, яке прикріплює колінну чашечку (надколінок) до великогомілкової кістки (великогомілкової кістки). Це запалення може виникнути через дії, які постійно навантажують сухожилля, наприклад стрибки і біг.

Фактично, деякі дослідження відзначають, що тендиніт надколінка зустрічається приблизно у 20% стрибаючих спортсменів.

Повторювана напруга стрибків і бігу може привести до невеликих розривів сухожиль, що призведе до запалення і болю в нижній частині колінної чашечки.

Інші форми тендиніту

Інші запалені сухожилля навколо коліна також можуть викликати біль в передній частині коліна. Сухожилля чотириголового м'яза і підколінного сухожилля також можуть викликати біль в колінах.

Сухожилля чотириголового м'яза з'єднує м'язи передньої частини стегна з верхньою частиною колінної чашечки, тоді як сухожилля підколінного сухожилля з'єднують м'язи задньої поверхні стегна з верхньою частиною великогомілкової кістки.

Пошкодження або запалення будь-якого з цих сухожиль також може викликати біль в передній частині коліна.

Пателлофеморальний больовий синдром

Пателлофеморальний больовий синдром ( PFPS) - це стан, який викликає біль у передній частині коліна. У статті в архіві хірургії кісток і суглобів зазначається, що PFPS є однією з найбільш частих причин болю в передній частині коліна.

PFPS може розвинутися через слабкість м'язів, що оточують стегно і коліно, що іноді призводить до неправильного вирівнювання колінної чашечки, або через повторюваної навантаження на колінний суглоб під час бігу, їзди на велосипеді і стрибків.

Артрит

З віком захисний хрящ на кінцях кісток може руйнуватися, що призводить до остеоартриту. Це може викликати такі симптоми, як:

Одна стаття в Journal of Pain Research показує, що остеоартрит є найпоширенішою формою артриту та частою причиною інвалідності.

Основна проблема з імунною системою, така як ревматоїдний артрит або вовчак, також може викликати руйнування хряща і викликати біль.

Артрит може виникати в одному або обох колінах і викликати біль в передній частині коліна або деяких інших суглобах.

Бурсит

Бурсит відноситься до запалення Бурси. Сумки забезпечують амортизацію і зменшують тертя між кістками і вищерозміщеними структурами м'яких тканин, такими як сухожилля, м'язи і жир.

Запалення Бурси в цій області може викликати біль або припухлість в передній частині коліна.

Травма, пошкодження

Такі прості речі, як наступ на твердий предмет, можуть викликати пошкодження і забій передньої частини коліна. Це може викликати біль і болючість в місці удару.

Серйозні травми, наприклад, при падінні або дорожньо-транспортній пригоді, також можуть викликати пошкодження коліна, що призведе до сильного болю і інвалідності.

Хоча легкі травми зазвичай носять тимчасовий характер, якщо людину турбують їх симптоми, найкраще звернутися до лікаря для повного огляду.

Симптом

Кілька симптомів пов'язані з болем в передній частині коліна, наприклад:

Людина повинна завжди записувати будь-які симптоми, які він відчуває, і повідомляти про них своєму лікарю під час огляду. Кожен симптом може допомогти лікарю визначити основну причину болю в колінах і поставити правильний діагноз.

Діагностика

Лікар проведе фізичний огляд коліна і запитає пацієнта про симптоми. Він також перевірить діапазон рухів і стабільність коліна і перевірить наявність будь-яких ознак структурного пошкодження суглоба.

Інші тести, які можуть допомогти їм встановити правильний діагноз, включають:

Хоча рентген і комп'ютерна томографія корисні для огляду кісток, МРТ може бути корисний для більш ретельного дослідження м'яких тканин.

Лікування

Лікування болю в колінах часто включає відпочинок, прийом протизапальних препаратів і використання холодних компресів або пакетів з льодом для зменшення набряку і болю. Однак цільове лікування може варіюватися в залежності від основної причини або стану.

Наприклад, фізіотерапія може допомогти зміцнити м'язи навколо коліна, щоб знизити навантаження на суглоб. Фізіотерапія також може допомогти виправити проблеми з ходою та інші аномалії, які можуть сприяти виникненню болю.

Лікар також може порекомендувати такі методи лікування, як Електростимуляція або ультразвук, щоб зменшити біль в колінах.

Іноді лікар або фізіотерапевт можуть порекомендувати фіксацію або перев'язку коліна. Це допоможе зменшити біль і утримувати колінну чашечку на одному рівні.

У рідкісних випадках, наприклад, при серйозному пошкодженні сухожилля, може знадобитися хірургічне лікування. Хірургія спрямована на відновлення пошкоджених тканин і відновлення нормальної функції коліна.

Реабілітація після операції може зайняти деякий час і зазвичай включає фізіотерапію, щоб відновити нормальний діапазон рухів, зміцнити м'язи і допомогти людині повернутися до нормального рівня активності.

Профілактика

Запобігання болю в передній частині коліна не завжди можливо, але є кілька речей, які людина може зробити, щоб зберегти здоров'я своїх ніг і колін.

Регулярні вправи-корисний інструмент для зміцнення тіла. Зокрема, для колін лікар може порекомендувати домашню програму вправ, спрямовану на зміцнення м'язів ніг.

Регулярна розтяжка допомагає підтримувати рухливість м'язів і знижує жорсткість.

Також можуть допомогти зміни в раціоні і прийом харчових добавок, які можуть зменшити запалення, але перед цим людина завжди повинна проконсультуватися зі своїм лікарем або дієтологом.

Крім того, помірна вага допомагає знизити навантаження на суглоби, а це, в свою чергу, може допомогти запобігти травмам.

Новости сейчасКонтакты