Зубний біль-це біль, який ви відчуваєте в зубі або навколо нього. Найчастіше зубний біль є ознакою того, що щось не так з вашим зубом або яснами. Іноді, однак, зубний біль називається іррадуючим болем. Це означає, що біль викликана проблемою в іншому місці вашого тіла.
Зміст
Ви ніколи не повинні ігнорувати зубний біль. Зубні болі, викликані руйнуванням зубів, можуть посилитися, якщо їх не лікувати.
Зубні болі, як правило, не є небезпечними для життя, але в деяких випадках вони можуть бути ознаками серйозних захворювань, що вимагають негайного медичного лікування.
Зубний біль може варіюватися від легкої до важкої, і вона може бути постійною або тимчасовою.
Ви можете відчувати:
Загальні причини зубних болів
Руйнування зубів є найбільш поширеною причиною зубних болів. Якщо карієс не лікувати, може розвинутися абсцес. Це інфекція біля зуба або в пульпі всередині зуба. Негайно зверніться до свого стоматолога, якщо вважаєте, що у вас абсцес зубів. У рідкісних випадках інфекція може поширитися на мозок, що може бути небезпечним для життя.
Зубний біль також може бути викликана ураженим зубом. Це відбувається, коли один з ваших зубів, зазвичай зуб мудрості, застряє в тканини ясен або кістки. В результаті, він не може рости.
Загальні причини иррадирущей зубного болю
Синусит-це стан, при якому запалення пазух відбувається через вірусної, бактеріальної або грибкової інфекції в порожнині пазухи. Оскільки коріння верхніх зубів знаходяться близько до пазух, синусит може викликати біль у верхніх зубах.
Менш поширені причини иррадирущей зубного болю
Хвороби серця і рак легенів також можуть викликати зубний біль. У деяких випадках зубний біль може бути попереджувальним ознакою серцевого нападу. Захворювання серця і легенів можуть викликати зубний біль через розташування блукаючого нерва. Цей нерв проходить від мозку до різних органів тіла, включаючи серце і легені. Він проходить і через щелепу.
Рідкісні причини иррадирущей зубного болю
Невралгія трійчастого нерва і потилична невралгія є хворобливими неврологічними станами, які викликають роздратування або запалення трійчастого і потиличного нервів. Ці нерви "обслуговують" череп, обличчя і зуби. Коли вони запалюються, біль може відчуватися так, ніби вона виходить від зубів.
Зубні болі зазвичай вимагають лікування. Лікування в домашніх умовах може тимчасово полегшити ваш біль, поки ви чекаєте свого стоматолога або лікаря.
Стоматологічне лікування
Більшість людей звертаються до стоматолога, так як більшість зубних болів викликані проблемами з зубами. Лікар буде використовувати рентген і фізичне обстеження зубів, щоб виявити карієс або інші проблеми з зубами. Він також може призначити знеболююче і антибіотики для лікування інфекції.
Якщо Ваш стоматолог не може знайти причину зубного болю, він може направити вас до лікаря для подальшої діагностики та лікування.
Лікування синуситу
Лікар може лікувати синусит за допомогою антибіотиків або протинабрякових препаратів. У рідкісних випадках може знадобитися операція, щоб відкрити носові ходи.
Лікування невралгії трійчастого нерва і невралгії потилиці
Не існує ліків від цих відхилень. Лікування зазвичай складається з полегшення болю за допомогою ліків.
Лікування серцевого нападу, хвороб серця і раку легенів
Якщо Ваш стоматолог підозрює, що у вас Серцевий Напад, він відправить вас у відділення невідкладної допомоги. Якщо Ваш стоматолог підозрює, що у вас хвороба серця або легенів, він направить вас до лікаря для подальшого обстеження.
Речі, які можуть допомогти тимчасово полегшити біль у зубах:
Проконсультуйтеся з лікарем або стоматологом перед використанням будь-якого продукту з бензокаїном. Дітям до 2 років не слід вживати будь-які продукти, що містять бензокаїн.
Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо у вас є такі симптоми, поряд із зубним болем:
Щоб запобігти зубному болю, чистіть зуби і користуйтеся зубною ниткою, по крайней мере, два рази на день і проходите огляди і чищення зубів два рази на рік або так часто, як це рекомендовано вашим стоматологом.
Ви можете допомогти зберегти своє серце і легені здоровими, не курячи, дотримуючись дієти з низьким вмістом жиру і високим вмістом клітковини і займаючись фізичними вправами не менше 30 хвилин в день 5 разів на тиждень.