Диетологи рассказали, кому нельзя есть квашеную капусту

Кому запрещено есть капусту / passerovka.ru

Соль в квашенной капусте может вызвать отеки и стать причиной повышенного артериального давления.

Квашена капуста вважається корисним продуктом. У ній є багато клітковини і харчових волокон, містяться вітамін С, вітаміни групи В, а також калій, кальцій, цинк, залізо, йод, фосфор і натрій.

Однак, як кажуть дієтологи, в деяких випадках все ж вживати квашену капусту потрібно з обережністю або зовсім відмовитися від неї.

Йдеться про людей, які страждають від гіпертонії і захворювань, пов'язаних з порушенням сольового обміну. Справа в тому, що сіль в квашеній капусті може викликати набряки і стати причиною підвищеного артеріального тиску.

Коли капуста шкідлива

Капусту потрібно виключити при хворобах кишечника, особливо при ентероколіті. У ній багато клітковини, яка стане причиною, як мінімум, здуття живота і метеоризму, а як максимум - загострення.

Капуста шкідлива при панкреатиті (запаленні підшлункової залози). Людям з цим діагнозом не можна вживати капусту в сирому вигляді, тільки у вареному або тушкованому - і не більше 100 грамів в день.

"Грубі волокна роблять капусту їжею, яка важко перетравлюється. Таким чином овоч буде шкідливий для тих, хто переніс операцію на шлунково-кишковому тракті - коли організм відновлюється — а також маленьким дітей до двох років", - пояснює ендокринолог-дієтолог Тетяна Бочарова, повідомляють РІА Новини.

Також від вживання квашеної капусти краще утриматися в період загострення захворювань травної системи. Мова, зокрема, йде про гастрити, гастродуоденіти, виразкові захворювання і захворювання підшлункової залози. А наявність в квашеній капусті продуктів бродіння робить її небажаною для вживання в їжу тим, хто страждає синдромом роздратованого кишечника і виразковим колітом.

Читати такожЛікарі пояснили, кому не можна їсти банани

"Повністю виключати таку капусту, може, і не варто, але при цьому потрібно менше їсти інших солоних продуктів", - рекомендує лікар-дієтолог Наталія Круглова.

Круглова додала, що матері-годувальниці також відносяться до категорії людей, яким слід, принаймні на перших порах, утриматися від вживання квашеної капусти, оскільки вона може привести до колік у немовляти.

Здоров'я - про що раніше повідомляв Главред:

Автор: Мария Тупик
Новости сейчасКонтакты