Псування продуктів часто викликана цвіллю. Запліснявіла їжа має небажаний смак і текстуру, на ній можуть бути зелені або білі нечіткі плями.
Сама думка про те, щоб поїсти запліснявілу їжу, викликає у більшості людей огиду.
Хоча деякі види цвілі можуть виділяти шкідливі токсини, інші види використовуються для виробництва певних продуктів, у тому числі деяких сирів, пише Healthline.
Цвіль - це різновид грибка, що утворює багатоклітинні ниткоподібні структури.
Зазвичай він видно людському оку, коли росте на їжі, і змінює її зовнішній вигляд. Їжа може стати м'якою і змінити колір, а сама цвіль може стати пухнастою або мати пилову текстуру.
Читати такожГрибок: фактори ризику і причини виникнення
Вона виробляє спори, які надають їй свій колір, зазвичай зелений, білий, чорний або сірий. Запліснявіла їжа також має досить характерний смак, трохи нагадує вологий бруд. Точно так само запліснявіла їжа може пахнути погано.
Навіть якщо цвіль видно тільки на поверхні, її коріння можуть залягати глибоко в продукті. Для росту цвілі потрібно вологе тепле органічна речовина, тому їжа часто є ідеальним середовищем.
Існують тисячі різних видів цвілі, які зустрічаються майже всюди в навколишньому середовищі. Можна сказати, що цвіль - це природний спосіб переробки відходів.
Крім того, що він присутній в їжі, його також можна знайти в приміщенні у вологих умовах.
Основна мета звичайних методів консервування харчових продуктів, таких як маринування, заморожування і сушка, - зупинити зростання цвілі, а також мікробів, що викликають псування харчових продуктів.
Цвіль може рости на всіх продуктах. Тим не менш, деякі види продуктів харчування більш схильні до зростання цвілі, ніж інші.
Особливо вразливі свіжі продукти з високим вмістом води. З іншого боку, консерванти знижують ймовірність зростання цвілі, а також зростання мікроорганізмів.
Цвіль росте не тільки в продуктах харчування вдома. Він також може рости в процесі виробництва продуктів харчування, в тому числі під час вирощування, збору врожаю, зберігання або обробки.
Нижче наведено кілька поширених продуктів, на яких любить рости цвіль:
Цвіль може рости і на інших продуктах, включаючи м'ясо, горіхи, молоко і оброблені харчові продукти.
Більшості цвілевих грибів для життя необхідний кисень, тому вони зазвичай не розвиваються там, де кисень обмежений. Однак цвіль може легко рости на харчових продуктах, які були упаковані в герметичну упаковку після того, як вона була відкрита.
Більшості цвілі також потрібна волога, щоб жити, але певний тип, званий ксерофільних цвіллю, може іноді рости в сухий, цукристої середовищі. Ксерофільні цвілі іноді можна знайти на шоколаді, сухофруктах і випічці.
Це не просто цвіль, яка може жити у вашій їжі. Разом з нею можуть рости невидимі бактерії.
Бактерії можуть викликати захворювання харчового походження з такими симптомами, як нудота, діарея і блювота. Тяжкість цих захворювань залежить від типу бактерій, їх кількості і стану здоров'я людини.
Загалом, Якщо ви виявили цвіль в м'якій їжі, її слід викинути.
М'яка їжа має високий вміст вологи, тому під її поверхнею може легко прорости цвіль, яку важко виявити. Разом з нею можуть рости і бактерії.
На твердих продуктах, таких як твердий сир, легше позбутися від цвілі. Просто відріжте запліснявілу частину. Як правило, цвіль не проникає в тверду або щільну їжу.
Однак, якщо їжа повністю покрита цвіллю, її слід викинути. Також, якщо ви виявили цвіль, не нюхайте її, так як це може викликати проблеми з диханням.
Ці продукти можна використовувати, якщо вирізати цвіль:
Видаляючи цвіль з їжі, відріжте не менше 2,5 см навколо і нижче форми. Також будьте обережні, не торкайтеся форми ножем.
Якщо ви виявили цвіль на цих предметах, викиньте їх: