Родом з Китаю, хурма-дерево і фрукти, вирощували тисячі років через їх чудових фруктів і красивої деревини. Їх помаранчеві плоди, звані хурмою, відомі своїм солодким медовим смаком.
Хурма має терпкий смак, що означає, що в ній дуже багато рослинних хімічних речовин, званих танінами, які надають незрілим фруктам сухий гіркий смак.
Перед вживанням хурма повинна бути повністю стиглою.
Зміст
Хурму можна їсти свіжою, сушеною або приготованою, і вона широко використовується в усьому світі в желе, напоях, пирогах, каррі і пудингах.
Хурма не тільки смачна, але і багата поживними речовинами, які можуть принести користь вашому здоров'ю кількома способами.
Читати такожКумкват: велика користь маленького фрукта
Чим корисна хурма як включити її в свій раціон?
Незважаючи на невеликий розмір, хурма містить вражаючу кількість поживних речовин.
Фактично, одна хурма (168 грам) містить:
Хурма також є гарним джерелом тіаміну (В1), рибофлавіну (В2), фолієвої кислоти, магнію та фосфору.
Ці барвисті фрукти низькокалорійні і багаті клітковиною, що робить їх корисними для схуднення.
Всього одна хурма містить більше половини рекомендованої норми вітаміну А, жиророзчинного вітаміну, критично важливого для імунної функції, зору і розвитку плода.
Крім вітамінів і мінералів, хурма містить широкий спектр рослинних сполук, включаючи дубильні речовини, флавоноїди і каротиноїди, які можуть позитивно вплинути на ваше здоров'я.
Листя хурми також багаті вітаміном С, дубильними речовинами і клітковиною, а також є звичайним інгредієнтом лікувальних чаїв.
Хурма містить корисні рослинні сполуки, що володіють антиоксидантними властивостями. Антиоксиданти допомагають запобігти або уповільнити пошкодження клітин, протидіючи окислювальному стресу-процесу, що запускається нестабільними молекулами, званими вільними радикалами.
Окислювальний стрес був пов'язаний з деякими хронічними захворюваннями, включаючи хвороби серця, діабет, рак і неврологічні стани, такі як хвороба Альцгеймера.
На щастя, споживання продуктів, багатих антиоксидантами, таких як хурма, може допомогти боротися з окислювальним стресом і знизити ризик деяких хронічних захворювань.
Дієти з високим вмістом флавоноїдів, які є потужними антиоксидантами, які містяться у високих концентраціях в шкірі і м'якоті хурми, були пов'язані з більш низьким рівнем серцевих захворювань, віковим зниженням розумового розвитку і раком легенів.
Хурма також багата каротиноїдними антиоксидантами, такими як бета-каротин, пігмент, що міститься в багатьох яскраво забарвлених фруктах і овочах.
Дослідження пов'язують дієти з високим вмістом бета-каротину з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань, раку легенів, колоректального раку і метаболічних захворювань.
Серцеві захворювання є основною причиною смерті в усьому світі і негативно впливають на життя мільйонів людей.
На щастя, більшість типів серцевих захворювань можна запобігти, зменшивши фактори ризику, такі як нездорове харчування.
Потужне поєднання поживних речовин, що містяться в хурмі, робить її відмінним вибором для зміцнення здоров'я серця.
Хурма містить флавоноїдні антиоксиданти, в тому числі кверцетин і кемпферол.
Дієта з високим вмістом флавоноїдів може підтримувати здоров'я серця, знижуючи артеріальний тиск, знижуючи рівень "поганого" холестерину ЛПНЩ і зниження його вмісту.
Такі стани, як серцеві захворювання, артрит, діабет, рак і ожиріння, пов'язані з хронічним запаленням.
На щастя, вибір продуктів з високим вмістом протизапальних сполук може допомогти зменшити запалення і знизити ризик захворювань.
Хурма-відмінне джерело потужного антиоксиданту вітаміну С. фактично, одна хурма містить 20% рекомендованої добової норми.
Вітамін С допомагає захистити клітини від пошкоджень, викликаних вільними радикалами, і бореться із запаленнями в організмі.
Вітамін С зменшує пошкодження вільними радикалами, віддаючи електрон цим нестабільним молекулам, тим самим нейтралізуючи їх і запобігаючи подальше нанесення шкоди.
Занадто високий рівень холестерину, особливо "поганого" холестерину ЛПНЩ, може збільшити ризик серцевих захворювань, інсульту та серцевого нападу.
Продукти з високим вмістом розчинної клітковини, такі як фрукти та овочі, можуть допомогти знизити високий рівень холестерину, допомагаючи організму виводити його надлишкову кількість.
Хурма-це фрукт з високим вмістом клітковини, який знижує рівень холестерину ЛПНЩ.
Одне дослідження показало, що дорослі, які споживали батончики печива, що містять клітковину хурми, три рази на день протягом 12 тижнів, зазнали значного зниження холестерину ЛПНЩ в порівнянні з тими, хто їв батончики, що не містять клітковини хурми.
Клітковина також важлива для регулярного спорожнення кишечника і допомагає знизити високий рівень цукру в крові.
Розчинні продукти, багаті клітковиною, такі як хурма, уповільнюють перетравлення вуглеводів і всмоктування цукру, що допомагає запобігти скачки цукру в крові.
Крім того, клітковина допомагає живити «хороші» бактерії в кишечнику, що може позитивно вплинути на ваше травлення і загальний стан здоров'я.
Хурма містить багато вітаміну А і антиоксидантів, які мають вирішальне значення для здоров'я очей.
Фактично, одна хурма забезпечує 55% рекомендованої норми вітаміну А.
Вітамін А підтримує роботу кон'юнктивальних оболонок і рогівки. Крім того, це важливий компонент родопсину, білка, необхідного для нормального зору.
Хурма також містить лютеїн і зеаксантин-каротиноїдні антиоксиданти, що сприяють здоровому зору.
Ці речовини містяться у великих кількостях в сітківці, світлочутливому шарі тканини в задній частині ока.
Раціон, багатий лютеїном і зеаксантином, може знизити ризик деяких очних захворювань, включаючи вікову дегенерацію макули, хворобу, яка вражає сітківку і може викликати втрату зору.
Хурму можна додавати в різні страви, святкові салати, щоб надати додатковий імпульс харчуванню.
Ці фрукти можна вживати в свіжому вигляді в якості простої закуски або використовувати у вишуканих рецептах. Насправді, вони відмінно поєднуються як з солодкими, так і з солоними стравами.
Ось кілька способів додати хурму в свій раціон: