Инфаркт: причины, симптомы и факторы риска

Считается, что инфаркт происходит каждые 40 секунд. / http://horoshev.ru

Считается, что инфаркт происходит каждые 40 секунд.

Під час серцевого нападу кровопостачання, яке зазвичай живить серце киснем, припиняється, і серцевий м'яз починає вмирати. Серцеві напади - також називають інфарктом міокарда - дуже поширені у всьому світі. В Україні на серцево-судинні захворювання припадає найбільше пацієнтів. Вважається, що інфаркт відбувається кожні 40 секунд.

Інфаркт

У деяких людей є попереджувальні знаки, в той час як в інших немає жодних ознак. Ось деякі симптоми, про які повідомляють пацієнти:

Читайте такожМедики знайшли новий продукт, який врятує серце від хвороб

Інфаркт - привід для серйозної невідкладної медичної допомоги. Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас або ваших знайомих виникають симптоми, які можуть сигналізувати про серцевий напад.

Причини

Є кілька серцевих захворювань, які можуть викликати серцеві напади. Однією з найбільш поширених причин є накопичення нальоту в артеріях (атеросклероз), який перешкоджає попаданню крові в серцевий м'яз.

Серцеві напади також можуть бути викликані згустками крові або розривом кровоносної судини. Рідше, серцевий напад, викликаний спазмом судин.

Симптоми

Симптоми серцевого нападу можуть включати в себе:

Є багато інших симптомів, які можуть виникнути під час серцевого нападу, і вони можуть розрізнятися у чоловіків і жінок.

Ряд факторів може поставити під загрозу серцевого нападу. Деякі фактори, що ви не можете змінити: це вік і сімейна історія. Інші чинники, звані легко модифікуваними факторами ризику, - це ті, які ви можете змінити.

Безумовні фактори ризику

Умовні фактори ризику

Діагноз серцевого нападу ставиться лікарем після того, як виконано фізичне обстеження і переглянута історія хвороби. Ваш лікар, швидше за все, проведе електрокардіограму (ЕКГ) для контролю електричної активності серця.

В лікарні також повинні взяти зразок вашої крові або виконати інші аналізи, щоб перевірити наявність пошкоджень серцевого м'яза.

Діагностика та лікування

Якщо ваш лікар діагностує серцевий напад, він буде використовувати різні тести та методи лікування, в залежності від причини.

Він може призначити катетеризацію серця. Це зонд, який вводиться в кровоносні судини через м'яку гнучку трубку, звану катетером. Це дозволяє вашому лікарю переглядати області, де можливе утворення нальоту. Ваш лікар також може вводити барвник через катетер і робити рентген, щоб побачити, як тече кров, а також переглянути будь-які закупорки.

Якщо у вас був серцевий напад, ваш лікар може порекомендувати процедуру (хірургічну або нехірургічну). Процедури можуть полегшити біль і запобігти повторному серцевому нападу.

Загальні процедури включають в себе:

Ліки

Ваш лікар також може призначити ліки для лікування серцевого нападу, у тому числі:

Коли серце перестає отримувати кров під час серцевого нападу, деякі тканини можуть померти.

Ускладнення

Кілька ускладнень пов'язані з серцевими нападами. Коли трапляється серцевий напад, він може порушити нормальний ритм вашого серця, потенційно зупиняючи його. Ці ненормальні ритми відомі як аритмії.

Коли серце перестає отримувати кров під час серцевого нападу, деякі тканини можуть померти. Це може послабити серце і пізніше викликати небезпечні для життя умови, такі як серцева недостатність.

Серцеві напади також можуть вплинути на ваші серцеві клапани. Кількість часу, необхідного для отримання лікування, і область пошкодження будуть визначати довгострокові наслідки для вашого серця.

Профілактика

Незважаючи на те, що багато факторів ризику знаходяться поза вашого контролю, все ж є деякі основні кроки, які ви можете зробити, щоб зберегти своє серце здоровим. Куріння є основною причиною серцевих захворювань. Дотримання здорової дієти, фізичні вправи і обмеження споживання алкоголю є іншими важливими способами зниження ризику.

Якщо у вас діабет, обов'язково приймайте ліки і регулярно перевіряйте рівень глюкози в крові. Якщо у вас захворювання серця, тісно співпрацюйте з лікарем і приймайте ліки. Поговоріть з лікарем, якщо у вас є які-небудь побоювання з приводу ризику серцевого нападу.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты