Пляж і прогулянки на сонці - це весело, поки ви не повернетеся додому з неймовірно запаленої, чутливої, засмаглою шкірою, а іноді і з алергією на сонце. У цьому випадку шкіра червоніє, пече, вона гаряча на дотик.
За словами лікаря-дерматолога Суджаты Джоллі, яку цитує The Daily Mail, згоріти можна всього за 15 хвилин. Тому важливо обмежити перебування на сонці і прийняти додаткові заходи для захисту себе.
Доктор Джоллі каже: «Ви повинні носити відповідний одяг, таку як довгі рукави, довгі штани або плаття і крислатий капелюх - бажано з захисною тканиною від ультрафіолету, яка обмежує проникнення променів UVA і UVB».
Захист від сонця повинна застосовуватися 365 днів у році, незважаючи на те, світить сонце, чи йде дощ.
Наносите невелику кількість (еквівалент чарки) сонцезахисного крему з широким спектром дії SPF 30 або вище на обличчя і шию вранці в якості останнього кроку у вашій програмі по догляду за шкірою для захисту протягом типового робочого дня. «Високий SPF також слід періодично повторно наносити, щоб він залишався ефективним», - говорить доктор Джоллі.
«В ідеалі ви повинні використовувати продукт, який містить фізичний сонцезахисний крем, такий як оксид цинку або діоксид титану, який створює фізичний бар'єр для шкідливих променів», - додає вона.
Найкраще зменшить запалення алое віра. «Алое вера містить протизапальні сполуки, звані антрахинонами, які зменшують набряки, сприяють загоєнню і полегшують біль», - пояснює доктор Джоллі.
Але це повинен бути чистий гель алое віра, взята з листа рослини алое віра і нанесений безпосередньо на уражену ділянку. Продукти, що містять алое віра в якості інгредієнта, можуть не мати такого ж корисного ефекту, як чисте алое віра.
Не забудьте дати шкірі подихати, надівши вільну бавовняну одяг, і ви також можете нанести холодний компрес з фланелі, змочений у холодній воді. Також важливо пити багато води, щоб запобігти зневоднення.
«Важливо не покривати опіки і не охолоджувати шкіру до нормальної температури», - пояснює доктор Джоллі. «Опік - це пошкоджена шкіра, схожа на відкриту рану, і з нею слід поводитися як із такої. Може з'явитися пухир, але його потрібно залишити недоторканим. Існують різні методи лікування, залежно від тяжкості опіку», - додає лікар.
Сильний сонячний опік може призвести до теплового удару, що може бути дуже серйозним. Терміново відвідайте сімейного лікаря, якщо ви відчуваєте втому, запаморочення, висока температура, жар і дрож.