Ученые выяснили, как именно на организм влияет кофе

Ученые выяснили, как именно на организм влияет кофе / УНИАН

Выяснилось, что очень популярный темный напиток, оказывается, не так прост, как предполагалось ранее.

Вплив кофеїну на людські тіла мають строго індивідуальні особливості. Саме тому деяким людям він додає бадьорості, а інших, навпаки, стимулює на слабкість і сонливість.

Про це повідомляє портал Аргументи і факти.

"За чутливість до кави відповідають аденозинові рецептори. Аденозин - речовина, що виробляється організмом і пригнічує процеси збудження. Кофеїн по структурі схожий на аденозин, тому при надходженні його в організм аденозинові рецептори блокуються, і після прийому кави почуття втоми слабшає і виникає приплив сил ", ‒ стверджує експерт і кандидат біологічних наук Ігор Смолін.

Читати такожКоронавірус на винос: як не заразитися, купуючи каву в ларькуКрім того, за словами Смоліна, вплив кави на організм безпосередньо залежить і від роботи печінки. У разі, якщо у людини є захворювання цього органу, то кофеїн набагато гірше фільтрується, і в організм надходить його більша кількість. Якщо ж печінка здорова, то ефект від кофеїну буде не такий помітний і відчутний.

При цьому вживання кави може служити профілактикою хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Захисним ефектом для мозку мають феніліндани - сполуки, які запобігають появі двох основних білків, відповідальних за розвиток хвороби. Ці речовини утворюються при випалюванні кавових зерен.

Нагадаємо, раніше вчені встановили, що людям від кави категорично потрібно відмовитися під час грипу та ГРВІ (оскільки кофеїн ускладнює роботу серцево-судинної системи).

Новости сейчасКонтакты