Лекарственные травы против гриппа и пневмонии: как правильно делать ингаляцию

Паровая терапия по-прежнему является распространенным немедикаментозным лечением / Pixabay

Паровая терапия по-прежнему является распространенным немедикаментозным лечением.

Парова терапія як і раніше є поширеним немедикаментозним лікуванням / Pixabay

Парова інгаляція, також відома як парова терапія, існує з давніх часів. Єгиптяни були першими відомими користувачами інгаляційної терапії і часто включали в свої препарати сухі рослини і мінерали.

Сьогодні парова терапія як і раніше є поширеним немедикаментозним лікуванням, яке допомагає очистити легені і бронхи від слизу і відкрити носові ходи, горло і легені.

Техніки парових інгаляцій

Найпоширеніший метод парових інгаляцій-це лікування своїми руками. Лінн Гершан, доктор медицини, педіатр і доцент кафедри педіатрії Медичної школи Університету Міннесоти, сертифікована в області лікувального траволікування, ділиться своїм 6-етапним процесом:

Тримайте відвар з трав на плиті протягом декількох годин після того, як закінчите. До цього моменту трави стануть більш концентрованими, і хімічні речовини, які вони виділяють в повітря зі своїх ефірних масел, можна залишити для розсіювання в повітрі, де вони можуть продовжувати допомагати освіжати вас і ваше навколишнє середовище. Через кілька годин рідину можна виливати.

Гершан не рекомендує цей тип парової інгаляції дітям до 12 років. "Дітям це не подобається, і ризики переважають переваги", - каже вона. Кілька досліджень показали, що діти можуть отримати опіки при використанні парової терапії, часто випадково проливаючи на себе окріп або вдихаючи пар, який може обпалити ніжну слизову оболонку носа, рота і дихальних шляхів.

Додаткові методи парової терапії включають вдихання пари з ванн, душових і парних. В останні роки стали популярними портативні парові інгалятори, також відомі як випарники.

Хвороби і стани, що лікуються паровими інгаляціями

"Я рекомендую парові інгаляції своїм пацієнтам, у яких закладений ніс. Зазвичай спусковим механізмом є грип, сезонні застуди, інфекції носових пазух і алергія", - говорить Джей Вуді, доктор медицини, лікар відділення невідкладної допомоги і головний лікар лікарні.

Крім очищення носа і горла, парова терапія іноді використовується для полегшення закладеності грудної клітини.

Наприклад, у дослідженні 2018 року, присвяченому паровій терапії невеликої групи людей з хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОЗЛ), деякі учасники зазнали зниження частоти дихання і полегшення дихання.

Однак необхідні додаткові дослідження, щоб визначити вплив парової терапії на людей з проблемами легенів. Гершан також попереджає, що у людей з респіраторними захворюваннями парова терапія не повинна замінювати прописані ліки. Деякі люди можуть бути чутливими до трав, і це може викликати проблеми з дихальними шляхами.

Парова терапія також може допомогти людям заснути. Дослідження 2019 року показало, що вдихання теплої пари перед сном допомогло учасникам розслабитися і посилити глибокий сон, що призвело до поліпшення якості сну у дорослих чоловіків з легкими проблемами зі сном і занепокоєнням.

Єдине, чого не лікує парова терапія: COVID-19. Хоча вдихання пари може допомогти полегшити деякі симптоми коронавірусу, немає ніяких доказів того, що пар вбиває вірус.

Найбільш корисні трави для парових інгаляцій: багато трав можуть посилити позитивний ефект парової терапії. Ось п'ять популярних варіантів:

Краща частина використання цих трав? Їх можна легко знайти на місці або навіть у вашому власному внутрішньому або відкритому саду з травами.

Гершан радить додавати тільки листя рослин, так як деякі інші частини використовувати небезпечно. І, якщо ви намагаєтеся зробити це самостійно, ви навіть можете змішати деякі трави разом.

Виберіть траву або суміш трав з ароматом, який вам подобається.

Трав'яна парова терапія-це довгостроковий засіб, який як і раніше приносить користь для здоров'я. Як і більшість гомеопатичних препаратів, парові інгаляції працюють для одних, але не для інших. Якщо ви перевантажені або у вас проблеми зі сном, обов'язково варто їх спробувати.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты