Люцерна: преимущества для здоровья и побочные эффекты

Люцерна может похвастаться высоким содержанием витамина К/ Pixabay

Люцерна может похвастаться высоким содержанием витамина К.

Люцерна, також відома як Medicago sativa, є рослиною, яке вирощувалося в якості корму для худоби протягом сотень років. Вона, як і м'ята, довгий час цінувалася за чудовий вміст вітамінів, мінералів і білка порівняно з іншими джерелами кормів.

Зміст

Люцерна є частиною сімейства бобових, але вона також вважається травою. Рослина спочатку походить з Південної та Центральної Азії, але її давно вирощують по всьому світу протягом століть.

Крім використання в якості корму, вона також має довгу історію використання в якості лікарської рослини для людей. Її насіння або висушене листя можуть вживатися як доповнення, а насіння можуть бути пророщені і з'їдені у вигляді паростків.

Вміст поживних речовин люцерни

Люцерна, як правило, споживається людьми у якості трав'яної добавки або у вигляді паростків. Як правило, люцерна може похвалитися високим вмістом вітаміну К, а також вона містить багато інших поживних речовин, зокрема вітамін С, мідь, марганець і фолат.

Паростки люцерни містить ті ж поживні речовини. Крім того, вони дуже низькокалорійні.

Наприклад, в 1 чашці (33 грами) паростків люцерни міститься всього 8 калорій. Вона також містить:

Чашка люцерни також містить 1 г білка і 1 г вуглеводів, які надходять з клітковини.

Люцерна має високий вміст біологічно активних рослинних сполук. Серед яких, сапоніни, кумарини, флавоноїди, фітостероли, фітоестрогени та алкалоїди, сказано в дослідженні PubMed.

Люцерна може знизити рівень холестерину

Здатність люцерни знижувати рівень холестерину є найбільш вивченою користю для здоров'я на сьогоднішній день. Численні дослідження на тваринах показали, що вона може знизити рівень холестерину в крові. Кілька невеликих досліджень також підтвердили цей ефект у людей.

Одне дослідження показало, що в середньому вживання 40 г насіння люцерни 3 рази в день знижує загальний холестерин на 17% і «поганий» холестерин ЛПНЩ на 18% через 8 тижнів.

Інше невелике дослідження також показало, що 160 грамів насіння люцерни в день можуть знизити загальний рівень холестерину в крові.

Цей ефект пояснюється високим вмістом сапонінів, які є рослинними сполуками, які, як відомо, знижують рівень холестерину.

Інші потенційні переваги для здоров'я

Існує довгий список традиційних видів використання люцерни в якості лікарської рослини.

Вони включають зниження артеріального тиску, сечогінний ефект, збільшення вироблення грудного молока, лікування артриту і позбавлення від каменів у нирках.

Поліпшення метаболічного здоров'я

Одним з традиційних видів використання люцерни є використання її в якості антидіабетичного засобу.

Нещодавнє дослідження на тваринах показало, що добавки люцерни знижують високий рівень загального холестерину ЛПНЩ і ЛПДНЩ.

Інше дослідження на мишах-діабетиків показало, що екстракт люцерни знижує рівень цукру в крові, збільшуючи виділення інсуліну з підшлункової залози.

Ці результати підтверджують використання люцерни для лікування діабету і поліпшення метаболічного здоров'я. Тим не менш, це повинно бути підтверджено в дослідженнях на людях.

Полегшення симптомів менопаузи

Люцерна багата рослинними сполуками, так званими фітоестрогенами, які хімічно схожі на гормон естроген.

Це означає, що вони можуть викликати ті ж ефекти в організмі, що й естрогени.

Фітоестрогени суперечливі, але вони можуть мати кілька переваг, включаючи ослаблення симптомів менопаузи, викликаних зниженням рівня естрогену.

Естрогенні ефекти можуть мати й інші переваги. Дослідження жінок, що вижили після раку молочної залози показало, що у жінок, які їли люцерну, було менше проблем зі сном.

Люцерна може викликати шкідливі побічні ефекти для деяких людей/ Pixabay

Антиоксидантні ефекти

Люцерна має довгу історію використання в аюрведичній медицині для лікування станів, викликаних запаленням і окисним пошкодженням.

Це тому, що люцерна діє як потужний антиоксидант, запобігаючи пошкодженню, викликаного вільними радикалами.

Кілька досліджень на тваринах підтвердили її антиоксидантні властивості.

Вони виявили, що люцерна має здатність зменшувати загибель клітин і пошкодження ДНК, викликане вільними радикалами. Це досягається за рахунок зниження вироблення вільних радикалів і поліпшення здатності організму боротися з ними.

Побічні ефекти люцерни

Хоча люцерна, ймовірно, безпечна для більшості, вона може викликати шкідливі побічні ефекти для деяких людей.

Якщо ви вагітні

Люцерна може викликати стимуляцію або скорочення матки. Тому слід уникати її під час вагітності.

Якщо ви приймаєте розріджувачі крові

Паростки люцерни багаті вітаміном К. Хоча це приносить користь більшості людей, це може бути небезпечно для інших. Високі дози вітаміну К можуть зробити ліки, що розріджують кров, такі як варфарин, менш ефективними.

Якщо у вас є аутоімунне захворювання

Повідомлялося, що у деяких людей добавки люцерни викликають реактивацію вовчака.

Якщо у вас порушена імунна система

Вологі умови, необхідні для проростання насіння люцерни, ідеальні для росту бактерій. Отже, пагони, що продаються в магазинах, іноді заражаються бактеріями, і в минулому численні спалахи бактерій були пов'язані з пагонами люцерни. Вживання в їжу заражених пагонів може призвести до того, що хтось захворіє, але більшість здорових дорослих одужує без довгострокових наслідків. Тим не менш, для людей з ослабленою імунною системою така інфекція може бути дуже серйозною.

Новости сейчасКонтакты