"Надежды не сработали": Комаровский предупредил о скачке заболеваемости COVID-19

Евгений Комаровский / УНИАН

Евгений Комаровский рассказал о важности коллективного иммунитета.

Відомий український педіатр Євген Комаровський оцінив ситуацію навколо захворюваності коронавірусом.

Як підкреслив він в ході відповідей на питання на своєму каналі в YouTube, була глобально переоцінена можливість контактної передачі вірусу (санітайзери і миття рук), і недооцінено вплив аерозольної передачі, можливості вірусу накопичуватися в повітрі і залишатися в ньому тривалий час в умовах, коли немає адекватного повітрообміну в приміщенні.

"Надії на ультрафіолет, відкриті простори, не спрацювали", - підкреслив лікар.

Він заявив про те, що не вірить у здатність карантинних обмежень принципово що-небудь змінити.

За його прогнозом, серйозний підйом захворюваності COVID-19 буде після початку опалювального сезону.

“Як тільки ми закриємося в приміщеннях, припинимо провітрювати, знизиться вологість повітря, вірус буде цілодобово зберігатися в цьому повітрі, і хворітиме більша кількість людей. Ну а що більша кількість людей буде хворіти, то швидше я зможу відповісти на питання — «коли все це закінчиться?» ,- зазначив медик.

Читати такожКомаровський розповів, як не допустити переходу ГРВІ в пневмонію

Він також припустив, що відповідь на це питання можна буде отримати лише тоді, коли — або більше 60% людей перехворіють, або коли стане доступна недорога і безпечна вакцина.

"За моїми розрахунками, якщо буде ефективна вакцина, — до кінця 2022 року. А якщо не буде — то, швидше за все, теж закінчиться до кінця 2022 року. До цього часу у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус стане тим захворюванням, до якого ми будемо ставитися так само, як до грипу. Він буде до нас приходити, викликати локальні спалахи, косити свої жнива з жертв. Так воно, швидше за все, і станеться", - додав Комаровський.

Нагадаємо, раніше Комаровський заявив про те, що в Україні державна політика в контексті карантинних обмежень викликає багато питань.

У той же час він вважає, що з метою захисту людей похилого віку від ризиків зараження коронавірусом можна піти на радикальні заходи.

Новости сейчасКонтакты