Хороший нічний відпочинок часто не береться до уваги як важливий компонент здоров'я. Експерти рекомендують дорослим у віці 18-60 років спати не менше 7-9 годин щоночі, повідомляє Science Direct.
Занадто мало або занадто багато сну пов'язано з підвищеним ризиком депресії, діабету, серцевих захворювань і навіть смерті.
Але спати принаймні 7 повних годин щоночі не завжди легко.
На щастя, різноманітні напої, що сприяють засипанню, допоможуть вам у цьому.
Читати такожНазвані продукти, які викликають безсоння
Ось 9 напоїв, які природним чином покращують ваш сон.
Вишні відомі не тільки тим, що з них готують відмінну начинку для пирогів, але і мають ряд переваг для здоров'я, включаючи поліпшення якості сну.
Вважається, що вміст триптофану в вишні-одна з причин, по якій ці фрукти допомагають спати. Триптофан-це амінокислота, яка є попередником гормону мелатоніну, який допомагає регулювати, коли ви засинаєте і прокидаєтеся, повідомляється на сайті PubMed.
Хоча і солодкі, і терпкі сорти вишні містять мелатонін, терпкі сорти містять найбільше. 7-денне дослідження за участю 20 осіб показало, що щоденне вживання кислого концентрату вишневого соку значно підвищує рівень мелатоніну в порівнянні з напоєм-плацебо.
В аналогічному дослідженні за участю 30 учасників було виявлено, що вживання продукту на основі вишні двічі на день покращує нічний відпочинок, зменшує кількість нічних пробуджень і призводить до підвищення рівня мелатоніну в сечі насамперед вранці/
2 чашки (480 мл) на день не були пов'язані з будь-якими побічними ефектами.
Чай з ромашки пили цілу вічність. Вона має безліч переваг для здоров'я, в тому числі знімає симптоми застуди, зменшує запалення і покращує здоров'я шкіри. Чай отримують шляхом настоювання квіток ромашки в гарячій воді.
Деякі дослідження показують, що ромашка може поліпшити якість сну. Дослідження за участю 60 літніх людей показало, що прийом 400 мг екстракту ромашки протягом 28 днів поспіль безпечно покращує якість сну, повідомляє Elsevier.
Інше дослідження, в якому брали участь 80 жінок, які спостерігали зниження якості сну, зазначило, що фізичні симптоми неефективності сну значно покращилися після того, як учасники пили ромашковий чай щодня протягом 2 тижнів.
Ромашка допомагає при неспокої і безсонні, а також покращує сон.
Щоб приготувати ромашковий чай вдома, додайте 4 столові ложки свіжих (або 2 столові ложки сушених) квіток ромашки в 1 склянку (237 мл) окропу. Дайте квіткам настоятися приблизно 5 хвилин, перш ніж використовувати сітчастий фільтр для зливу рідини з квітів.
Ашваганда має репутацію потужного лікарської рослини. Іноді його називають індійським женьшенем або зимовою вишнею. Екстракти кореня, ягід і листя рослини використовувалися для лікування таких станів, як стрес, занепокоєння і артрит.
Ашваганда традиційно використовується в аюрведичній практиці. Корінь містить сполуки, які, мабуть, викликають сон при виділенні і вживанні у великих дозах, сказано на сайті журналу Plos One.
У дослідженнях на людях ашваганда продемонструвала свій потенціал допомогти організму заспокоїтися і підготуватися до відпочинку, а також поліпшити загальну якість.
Ви можете купити чай в пакетиках ашваганда в більшості продуктових магазинів або магазинів здорового харчування.
Ще один спосіб пити ашвагандху-місячне молоко. Місячне молоко-це традиційне аюрведичне засіб від безсоння, приготоване шляхом додавання ашваганди, кардамону, кориці і мускатного горіха в тепле молоко.
Хоча чай ашваганда безпечний для більшості людей, деякі люди повинні бути обережні. Сюди входять люди з аутоімунними захворюваннями, вагітні або годуючі жінки, а також люди, які приймають ліки від артеріального тиску, цукру в крові або захворювань щитовидної залози.
Валеріана-це багаторічна рослина, яка цвіте солодко пахнуть рожевими або білими квітами і відноситься до сімейства жимолості.
Як і ашваганда, корінь валеріани використовується як лікарська трава, яка, як відомо, сприяє сну і позбавляє від безсоння.
Валеріана особливо перспективна для полегшення безсоння і поліпшення якості сну у жінок в період менопаузи. Одне дослідження показало, що 30% жінок у постменопаузі, які приймали капсулу валеріани по 530 мг двічі на день протягом 4 тижнів, повідомили про поліпшення якості сну.
Хоча велика кількість досліджень припускає, що валеріана може лікувати безсоння, дослідники прийшли до висновку, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж можна буде дати конкретні рекомендації щодо дозування і режимів лікування.
Валеріана вважається безпечною стратегією боротьби з безсонням, що не впливає на циркадний ритм - розпорядок дня вашого тіла, який визначає, коли пора спати і прокидатися.
Крім того, корінь може посилювати седативний ефект і ніколи не повинен змішуватися з алкоголем або ліками, такими як барбітурати і бензодіазепіни.
Формально відомі як Lamiaceae, трави сімейства м'ятних добре відомі своїм кулінарним застосуванням. Це включає в себе перцеву м'яту, яка є потужним і універсальним засобом.
М'ята перцева вже багато років використовується в традиційній медицині. Вважається, що чай має противірусні, протимікробні і навіть антиалергенні властивості. М'ята перцева також може допомогти при станах шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту), таких як розлад шлунка і синдром роздратованого кишечника (СРК).
Хоча було показано, що вона допомагає полегшити розлад шлунка вечорами, необхідні додаткові клінічні випробування чаю з м'ятою перцевої, щоб визначити, як він безпосередньо впливає на сон.
Чай з м'яти легко приготувати. Просто закип'ятіть 2 склянки (480 мл) води і додайте жменю листя м'яти перцевої. Ви можете відрегулювати кількість листя в залежності від того, наскільки міцний Вам подобається чай. Дайте листю постояти в гарячій воді не менше 5 хвилин.
Чай з перцевої м'яти, як правило, безпечний, але він може взаємодіяти з деякими ліками від артеріального тиску, розлади шлунка і діабету. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, Вам слід проконсультуватися з лікарем перед тим, як пити чай з перцевої м'ятою або масло перцевої м'яти.
Це може звучати як казка старих дружин, але багато авторитетних організацій рекомендували тепле молоко для гарного нічного сну.
Це тому, що молоко містить триптофан. Триптофан природним чином збільшує рівень серотоніну, нейромедіатора, відомого своїм щастям і благополуччям. Крім того, серотонін є попередником регулює сон гормону мелатоніну.
Простіше кажучи, триптофан збільшує рівень серотоніну, що збільшує рівень мелатоніну. Мелатонін може сприяти сну і допомагає боротися з різними порушеннями сну, включаючи зміну часових поясів, порушення сну при змінній роботі і безсоння.
Численні дослідження показали, що тепле молоко може поліпшити якість сну і зменшити рухливість в нічний час, але необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити ці твердження.
Можливо, стакан теплого молока перед сном-це просто заспокійливий ритуал, який допомагає розслабитися і підготуватися до відпочинку. Якщо ви хочете спробувати тепле молоко, просто виберіть своє улюблене молоко і доведіть його до слабкого кипіння на плиті протягом декількох хвилин.
Якщо у вас непереносимість лактози або алергія на молоко, немає нічого поганого в тому, щоб спробувати цей ритуал перед сном.