Ваш спосіб життя, те, що ви їсте і п'єте, і те, як ви ставитеся до свого тіла, впливають на Вашу пам'ять, а також на ваше фізичне здоров'я і благополуччя.
Ось п'ять речей, які ви можете робити кожен день, щоб підтримувати розум і тіло в тонусі, повідомляє Harvard Medical School.
Керуйте своїм стресом. Постійна барабанна дріб щоденних стресів, таких як дедлайни або дрібні суперечки, безумовно, може відволікати вас і вплинути на вашу здатність зосереджуватися і згадувати. Але більш серйозною проблемою є постійне відчуття надзвичайної тривоги, що може призвести до погіршення пам'яті.
Читати такожЗгадати все: медики відшукали новий спосіб зробити пам'ять міцнішою
Якщо у вас немає стратегії боротьби зі стресом, захист пам'яті - одна з причин, щоб її отримати. Можуть допомогти глибоке дихання, медитація, йога і «уважний» підхід до життя.
Добре виспіться. Люди, які погано сплять ночами, зазвичай більш забудькуваті, ніж люди, які міцно сплять. Хороший нічний сон важливий для консолідації спогадів. Найчастіша причина поганого сну-безсоння-труднощі із засипанням або сном. На жаль, багато ліків, що використовуються для лікування безсоння, також можуть погіршити пам'ять і загальну функцію мозку. Ось чому краще спочатку спробувати поліпшити свій сон і звернутися до ліків тільки в тому випадку, якщо ці кроки не допомагають. Якщо вам дійсно потрібні снодійні, використовуйте найнижчу дозу протягом найкоротшого часу, необхідного для відновлення нормального сну.
Якщо ви курите, киньте. Звичайно, легше сказати, ніж зробити, але якщо вам потрібна додаткова мотивація, знайте, що курці більшою мірою схильні до вікової втрати пам'яті та інших проблем з пам'яттю, ніж некурящі.
Люди, які викурюють більше двох пачок сигарет в день в середньому віці, мають більш ніж удвічі більший ризик розвитку деменції в літньому віці в порівнянні з некурящими. Однак ті, хто кидає палити до середини життя, і ті, хто викурюють менше половини пачки в день, мають такий же ризик недоумства, як і люди, які ніколи не курили.
Якщо ви вживаєте алкоголь, робіть це помірно. Вживання занадто великої кількості алкоголю збільшує ризик втрати пам'яті і недоумства. Люди, які страждають алкоголізмом, мають труднощі з виконанням завдань на короткострокову пам'ять, таких як запам'ятовування списків. Інший тип втрати пам'яті, пов'язаної з вживанням алкоголю, називається синдромом Корсакова. У цьому стані тривалий дефіцит вітаміну B1 в поєднанні з токсичною дією алкоголю на мозок може викликати раптову і драматичну амнезію. У деяких випадках ця втрата пам'яті незворотна, але при ранньому виявленні може бути в деякій мірі звернена назад.
Захистіть свій мозок від травм. Травма голови є основною причиною втрати пам'яті і збільшує ризик розвитку деменції. Завжди використовуйте відповідну екіпіровку під час високошвидкісних занять і контактних видів спорту. При їзді в автомобілі пристібайтеся ременями безпеки. Автомобільні аварії є найбільш частою причиною черепно-мозкових травм, а використання ременів безпеки значно знижує ймовірність серйозних травм голови. Одягайте шолом при їзді на велосипеді, мотоциклі, роликових ковзанах і лижах.