Ваші очі потребують необхідного балансу вітамінів, щоб підтримувати зір в кращому вигляді, особливо в міру дорослішання. Якщо ви не отримуєте достатньо деяких вітамінів, таких як A і B12, у вас може бути більше шансів захворіти очними захворюваннями, які можуть привести до втрати зору і навіть сліпоти.
У багатьох випадках збалансованої дієти з великою кількістю фруктів і овочів достатньо для збереження здоров'я очей. Але якщо ви страждаєте серйозними захворюваннями очей, вам може знадобитися додати вітамінні добавки.
Ось 4 найважливіших вітаміну, які вам необхідні для підтримки гостроти зору.
"Ми всі чули, що морква корисна для очей. Частково це пов'язано з тим, що в ній високий рівень вітаміну А», - говорить Сунір Дж. Гарг, доктор медицини, очний лікар і професор офтальмології в університеті Томаса Джефферсона.
Читати такожКуркума: 6 дивовижних переваг для серця, очей і запалень
За словами Гарга, вітамін А важливий як для передньої частини ока, рогівки, так і для задньої частини ока, сітківки. Нестача вітаміну А в раціоні може завдати шкоди рогівці і сітківці ока, завдавши шкоди вашому зору.
Це тому, що вітамін А допомагає виробляти пігменти, які дозволяють вашій сітківці працювати належним чином. Коли вам не вистачає вітаміну А, у вас можуть бути проблеми із зором при слабкому освітленні.
«На щастя, цей тип втрати зору часто можна поліпшити, коли рівень вітаміну А повернеться до норми", - говорить Гарг. Це означає, що вам, швидше за все, не знадобиться значний приріст вітаміну А, якщо ви отримуєте рекомендовану денну норму від 0,7 до 0,9 мг.
Ось деякі продукти, багаті вітаміном А:
Але не тільки морква відповідає за здоров'я очей. Вітаміни групи в, такі як B6, B12 та фолієва кислота, можуть допомогти поліпшити здоров'я очей, запобігаючи віковій дегенерації макули (AMD), стану, при якому ваша сітківка з часом погіршується, викликаючи нечітке бачення. Це пов'язано з тим, що вітаміни групи B знижують рівень гомоцистеїну в крові - кислоти, яка може впливати на артерії сітківки і є незалежним фактором ризику AMD.
Велике дослідження 2009 року показало, що жінки з дефіцитом вітаміну В12 вдвічі частіше хворіють на AMD, ніж жінки з нормальним рівнем В12. Крім того, жінки, які приймали добавки 50 мг B6, 1 мг B12 і 2,5 мг фолієвої кислоти протягом двох років, мали на 35-40% меншу ймовірність розвитку AMD.
Нестача вітамінів групи B також може привести до проблем із зоровим нервом - тканиною, відповідальною за передачу зображень з Ока в мозок. При серйозному дефіциті він може викликати зниження зору або сліпі плями.
Ось як можна отримати більше вітаміну B6, важливого вітаміну B:
Катаракта-помутніння кришталика ока-одна з найбільш частих причин погіршення зору з віком.
"Вітаміни С і Е є потужними антиоксидантами. Як такі, вони пов'язані з меншим ризиком розвитку катаракти", - говорить Гарг.
Чому антиоксиданти так важливі для вашого здоров'я в цілому
Антиоксиданти допомагають захистити від вільних радикалів, які можуть викликати зміни кришталика ока, що призведе до помутніння і погіршення зору.
Кілька досліджень показали, що прийом принаймні 140 мг вітаміну С в день (для довідки, рекомендоване значення від 60 до 90 мг в день) може допомогти запобігти розвитку катаракти. Але будьте обережні, щоб не вживати занадто багато, так як дуже велике дослідження 2013 року показало, що прийом більше 500 мг вітаміну C може фактично збільшити ризик катаракти для певних груп, наприклад, для курців або страждають ожирінням чоловіків.
Дослідження також показують, що вітамін С також може допомогти уповільнити прогресування AMD, зміцнюючи кровоносні судини в оці, які підтримують сітківку. Велике дослідження 2016 року показало, що люди з підвищеним споживанням вітаміну С значно рідше страждають від AMD.
Деякі хороші джерела вітаміну С:
Вітамін Е також діє як антиоксидант у вашому організмі, і дослідження показують, що він може захистити вас від втрати зору в літньому віці.
Необхідні додаткові дослідження, але деякі показують, що дотримання дієти, багатої вітаміном E, або прийом добавок вітаміну E протягом тривалого часу може допомогти запобігти катаракту і AMD.
Велике дослідження 2005 року показало, що у людей, які приймали добавки з вітаміном Е, менше шансів розвинути помутніння очних лінз протягом 5 років. Проте велике дослідження 2001 року показало, що щоденний прийом вітамінних добавок у розмірі 400 МО не впливає на помутніння очей.
Дослідження також показують, що антиоксиданти у вітаміні Е можуть допомогти уповільнити прогресування катаракти, і експерти рекомендують приймати не менше 100 МО, щоб отримати максимальну користь.
Деякі продукти, багаті вітаміном Е, включають: