Непереносимая еда: пять самых сложных для организма продуктов

Термин «пищевая гиперчувствительность» относится как к пищевой аллергии, так и к пищевой непереносимости. / Фото pixabay.com

Термин «пищевая гиперчувствительность» относится как к пищевой аллергии, так и к пищевой непереносимости.

На відміну від деяких видів алергії, харчова непереносимість не є небезпечною для життя. Однак вони можуть бути дуже проблематичними для постраждалих.

Харчова непереносимість і чутливість надзвичайно поширені. Фактично, за оцінками, до 20% населення світу можуть мати харчову непереносимість, пише Healthline.

Непереносимість їжі та чутливість важко діагностувати через широкий спектр симптомів.

У цій статті головний редактор розгляне найбільш поширені типи харчової чутливості і непереносимості, пов'язані з ними симптоми і продукти, яких слід уникати.

Читати такожАлергія на тварин: що потрібно знати і як очистити приміщення від алергену

Що таке харчова непереносимість?

Термін "харчова гіперчутливість" відноситься як до харчової алергії, так і до харчової непереносимості.

Харчова непереносимість-це не те ж саме, що харчова алергія, хоча деякі симптоми можуть бути схожими.

Фактично, важко відрізнити харчову алергію від харчової непереносимості, тому важливо поговорити з лікарем, якщо ви підозрюєте, що у вас може бути непереносимість.

При непереносимості їжі симптоми зазвичай проявляються протягом декількох годин після прийому їжі, до якої ви не переносите.

Тим не менш, симптоми можуть проявлятися з затримкою до 48 годин і тривати протягом декількох годин або навіть днів, що робить особливо важким виявлення проблемної їжі.

Більш того, якщо ви часто вживаєте непереносимі продукти, може бути важко зіставити симптоми з конкретним продуктом харчування.

Хоча симптоми харчової непереносимості різняться, найчастіше вони зачіпають травну систему, шкіру і дихальну систему.

Загальні симптоми включають:

Харчова непереносимість зазвичай діагностується за допомогою виключають дієт, спеціально розроблених для звуження кількості продуктів, що викликають порушення, або за допомогою інших методів тестування.

Елімінаційні дієти виключають продукти, які найчастіше пов'язані з непереносимістю, на період часу, поки симптоми не зникнуть. Потім продукти повторно вводяться по черзі, відстежуючи симптоми.

Цей тип дієти допомагає людям визначити, які продукти або продукти викликають симптоми.

Ось 8 найпоширеніших видів харчової непереносимості.

1. Молочні продукти

Лактоза-це цукор, що міститься в молоці і молочних продуктах.

Він розщеплюється в організмі ферментом під назвою лактаза, який необхідний для того, щоб лактоза правильно перетравлювалася і засвоювалася.

Непереносимість лактози викликана нестачею ферментів лактази, яка викликає нездатність перетравлювати лактозу і призводить до симптомів травлення.

Симптоми непереносимості лактози включають:

Непереносимість лактози-дуже поширене явище.

Фактично, за оцінками, 65% населення світу мають проблеми з перетравленням лактози.

Непереносимість можна діагностувати кількома способами, включаючи тест на толерантність до лактози, дихальний тест на лактозу або тест PH стільця.

Якщо ви вважаєте, що у вас непереносимість лактози, уникайте молочних продуктів, що містять лактозу, таких як молоко і морозиво.

Витримані сири і ферментовані продукти, такі як кефір, можуть бути легше переноситися людьми з непереносимістю лактози, оскільки вони містять менше лактози, ніж інші молочні продукти.

2. Глютен

Глютен-це загальна назва білків, що містяться в пшениці, ячмені, жита і тритикале.

Кілька станів пов'язані з глютеном, включаючи целіакію, непереносимість глютену та алергію на пшеницю.

Целіакія пов'язана з імунною відповіддю, тому її класифікують як аутоімунне захворювання.

Коли люди з глютеновою хворобою піддаються впливу глютену, імунна система атакує тонкий кишечник і може завдати серйозної шкоди травній системі.

Алергію на пшеницю часто плутають з глютенової хворобою через схожих симптомів.

Вони відрізняються тим, що алергія на пшеницю генерує продукують алергію антитіла до білків в пшениці, в той час як целіакія викликається, зокрема, аномальної імунною реакцією на глютен.

Однак багато людей відчувають неприємні симптоми навіть при негативному результаті тесту на целіакію або алергію на пшеницю.

Це відомо як чутливість до глютену без целіакії, легша форма непереносимості глютену, яка, за оцінками, зачіпає від 0,5 до 13% населення.

Симптоми чутливості до глютену, відмінної від целіакії, аналогічні симптомам глютенової хвороби і включають:

3. Кофеїн

Кофеїн-гірка хімічна речовина, яка міститься в самих різних напоях, включаючи каву, газовані напої, чай і енергетичні напої.

Це стимулятор, тобто він знижує втому і підвищує пильність при вживанні.

Він робить це шляхом блокування рецепторів аденозину, нейромедіатора, який регулює цикл сну і неспання і викликає сонливість.

Більшість дорослих можуть безпечно споживати до 400 мг кофеїну на день без будь-яких побічних ефектів. Це кількість кофеїну приблизно в чотирьох чашках кави.

Однак деякі люди більш чутливі до кофеїну і відчувають реакції навіть після вживання невеликої кількості кофеїну.

Ця гіперчутливість до кофеїну була пов'язана з генетикою, а також зі зниженою здатністю метаболізувати і виводити кофеїн.

Чутливість до кофеїну відрізняється від алергії на кофеїн, яка зачіпає імунну систему.

Люди з гіперчутливістю до кофеїну можуть відчувати такі симптоми після вживання навіть невеликої кількості кофеїну:

Людям з чутливістю до кофеїну слід мінімізувати споживання, уникаючи продуктів і напоїв, що містять кофеїн, включаючи каву, газовані напої, енергетичні напої, чай і шоколад.

4. Саліцилати

Саліцилати-це природні хімічні речовини, які виробляються рослинами для захисту від стресових факторів навколишнього середовища, таких як комахи та хвороби.

Саліцилати мають протизапальні властивості. Фактично, було показано, що продукти, багаті цими сполуками, захищають від деяких захворювань, таких як колоректальний рак.

Ці природні хімічні речовини містяться в широкому спектрі продуктів, включаючи фрукти, овочі, чай, каву, спеції, горіхи і мед.

Крім того, що саліцилати є природним компонентом багатьох продуктів харчування, вони часто використовуються в якості харчового консерванту і можуть бути знайдені в ліках.

Хоча надмірна кількість саліцилатів може викликати проблеми зі здоров'ям, у більшості людей немає проблем зі споживанням нормальної кількості саліцилатів, що містяться в харчових продуктах.

Однак деякі люди надзвичайно чутливі до цих сполук і у них розвиваються побічні реакції при вживанні навіть невеликих кількостей.

Симптоми непереносимості саліцилату включають:

5. Аміни

Аміни виробляються бактеріями під час зберігання і ферментації харчових продуктів і містяться в самих різних продуктах харчування.

Хоча існує багато типів амінів, гістамін найчастіше пов'язаний з харчовою непереносимістю.

Гістамін-це хімічна речовина в організмі, яка відіграє роль в імунній, травній і нервовій системах.

Він допомагає захистити організм від інфекції, викликаючи негайну запальну реакцію на алергени. Це викликає чхання, свербіж і сльозотеча, щоб потенційно виділяти шкідливих загарбників.

У людей без непереносимості гістамін легко метаболізується і виводиться з організму.

Однак деякі люди не можуть належним чином розщеплювати гістамін, в результаті чого він накопичується в організмі.

Найбільш частою причиною непереносимості гістаміну є порушення функції ферментів, відповідальних за розщеплення гістаміну - діаміноксидази і N-метилтрансферази.

Симптоми непереносимості гістаміну включають:

Новости сейчасКонтакты