Занурення в холодну воду має ряд явних переваг для здоров'я, що з радістю підтвердить все більше число впливових осіб, знаменитостей, спортсменів і тренерів.
Але яка наука, що стоїть за терапією холодною водою? Які саме переваги? А як краще і безпечніше зануритися в холодну воду?
У цій статті головний редактор допоможе відповісти на ці питання і поглибиться в дослідження, проведені в області занурення в холодну воду.
Терапія холодною водою-це практика використання води температурою близько 15°C для лікування або поліпшення стану здоров'я. Це також відоме як холодна гідротерапія.
Читати такожХолодний душ: 9 дивовижних переваг для здоров'я
Ця практика існує вже кілька тисячоліть. Але недавні зміни включають в себе крижані ванни, Бадьорий щоденний душ, плавання на відкритому повітрі і сеанси терапії з зануренням в холодну воду.
Прихильники цього методу вважають, що терапія холодною водою може поліпшити кровообіг, поглибити сон, підняти рівень енергії і зменшити запалення в організмі.
Хоча неофіційні дані підтверджують ці переваги, було проведено не так багато досліджень на підтримку цих тверджень.
Однак у терапії холодною водою є деякі переваги, доведені наукою. Давайте докладніше розглянемо, в чому полягають ці переваги.
Хоча дослідники обговорюють деталі, дослідження показують, що у спортсменів, які приймають холодну воду протягом коротких періодів часу після тренування, пізніше виникають менші м'язові болі.
Невелике дослідження, проведене в 2011 році, показало, що велосипедисти, які завершили інтенсивні тренування, зменшили болючість після того, як були занурені в холодну воду на 10 хвилин.
Дослідження, проведене в 2016 році за участю 20 учасників, показало те ж саме. Спортсмени, які приймали ванну з холодною водою (від 12 ° C до 15 ° C), повідомляли про меншу болючість м'язів, ніж ті, хто не приймав гідротерапію після тренування.
На думку медичних експертів, холодна вода допомагає від болю тому, що звужує кровоносні судини. Це зменшує приплив крові до ураженої ділянки-наприклад, до травми, до якої Ви прикладаєте лід, - що допомагає зменшити набряк і запалення.
Одне зауваження: якщо ви використовуєте холодну воду для відновлення м'язів, можливо, ви захочете поєднати її зі стратегіями, такими як розтяжка або активне відновлення.
Дослідження ясно: занурення в холодну воду може допомогти знизити температуру тіла набагато швидше, ніж просто відпочинок в прохолодному навколишньому середовищі.
Мета-аналіз 2015 року з 19 досліджень показав, що контакт з холодною водою (близько 10 °C) охолоджує перегрітих людей в два рази швидше, ніж одужання без гідротерапії.
Головне-занурити в воду якомога більше шкіри. Це означає, що вам потрібно занурити все тіло в холодну воду, а не просто промивати зап'ястя під струменем холодної води.
Холодна вода не є ліками від психічних захворювань. Але деякі тематичні дослідження показують, що плавання в холодній відкритій воді допомогло деяким людям полегшити симптоми депресії та тривоги.
В одному з таких досліджень брала участь жінка, яка з 17 років відчувала тривогу і депресію. У 24 роки вона почала пробну програму щотижневого плавання у відкритій воді.
З часом її симптоми зменшилися настільки, що вона змогла перестати приймати ліки для їх лікування. Через рік лікарі виявили, що регулярне плавання все ще стримує симптоми депресії.
В іншому дослідженні, дослідники виявили, що програма коротких холодних душів двічі на день зменшувала симптоми депресії. Однак важливо відзначити, що ні в одного з учасників цього дослідження не була діагностована депресія.
Є деякі докази того, що терапія холодною водою може стимулювати імунну систему вашого організму. Теоретично це покращить вашу здатність боротися з хворобою.
В одному голландському дослідженні перевіряли, чи можуть люди добровільно впливати на власну імунну відповідь, практикуючи медитацію, глибоке дихання і методи занурення в холодну воду. Результати були позитивними.
Коли учасники дослідження зазнали впливу бактеріальної інфекції, група, яка використовувала ці методи, мала менше симптомів. Їх тіла виробляли більше протизапальних хімікатів і менше прозапальних цитокінів у відповідь на інфекцію.
Важливо відзначити, що в даному випадку дослідники порахували, що дихальні техніки більш важливі, ніж занурення в холодну воду. Але вони вважали, що холодна вода з часом створює свого роду стійкість до стресу.
Інші дослідження показали, що щоденне вплив холодної води може протягом тижнів або місяців підвищити протипухлинний імунітет.
За словами впливових людей, вплив холоду може підвищити вашу здатність спалювати калорії. Але чи є правда в цьому твердженні?
Хоча необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи може терапія холодною водою допомогти з втратою ваги, деякі дослідження показали, що занурення в холодну воду може прискорити ваш метаболізм. Це швидкість, з якою ваше тіло використовує енергію і спалює калорії.
Візьмемо історичний приклад корейських жінок, які протягом багатьох поколінь заробляли на життя пірнанням за морепродуктами в прохолодних водах острова Чеджу. До недавнього переходу на сучасні гідрокостюми ці жінки пірнали у воду при температурі від 10 °C до 25 °C в тонких купальних костюмах з бавовни.
Коли дослідники вивчили цих жінок, вони виявили, що їх основний рівень метаболізму був значно вище під час зимових занурень, ніж під час літніх.
Але чи означає Це, що ви скинете більше ваги, якщо приймете холодну ванну або душ? Наука так далеко не заходить.
Огляд досліджень 2009 року дійшов висновку, що короткочасне занурення (5 хвилин) у воду при температурі менше 15 ° C дійсно збільшує метаболізм. Але не було ніяких великих досліджень, які доводять, що повторювані крижані занурення призводять до значної втрати ваги.
Якщо ви хочете випробувати на собі переваги терапії холодною водою, ви можете спробувати її кількома способами. Ось деякі пропозиції:
Розгляньте можливість короткого плавання в більш холодній воді. Обов'язково дотримуйтесь порад з безпеки.