Розміри великих плям на Сонці вже порівнянні за розміром із Землею - і продовжують рости.
Появу семи нових плям на світилі астрофізики зафіксували ще 25 жовтня. І після декількох днів спостережень вчені констатували, що ці плями на Сонці ростуть досить швидкими темпами: скачки зростання фіксуються кожні кілька годин.
Читати такожМагнітна буря в жовтні 2020: вчений спростував "страшилку"Первинне ядро за розмірами вже можна порівняти з Землею. Тому розгледіти "відмітини" на Сонці вже можна за допомогою звичайного аматорського телескопа.
Вчені пояснили появу плям початком 25-го циклу активності Сонця. І запевнили, що на зміну спалахів на Сонці прийде період загасання зірки.
Спалахи на Сонці провокують магнітні бурі. Наприклад, магнітна буря сьогодні, 27 жовтня, і завтра буде досить слабкою – але календар магнітних бур на листопад 2020 прогнозує, що з 1-го по 10-е числа метеочутливих людей чекає вже серйозна атака на судини.
Магнітна буря 1-10 листопада 2020 року буде досить сильною. Найчастіше люди будуть скаржитися на втрату працездатності, підвищену збудливість і загальну слабкість. У першу чергу в зону ризику потраплять вагітні жінки і діти. Детальніше читайте в нашому матеріалі У зоні ризику – жінки і діти: що готує календар магнітних бур на листопад 2020.
Прогноз NASA навпаки показує сильні геомагнітні коливання атмосфери Землі до кінця жовтня – а з листопада затишшя.
Сонячні плями - це темні області на поверхні зірки. Їхня температура знижена приблизно на 1500 К (понад 1200 градусів за Цельсієм) у порівнянні з навколишніми ділянками фотосфери.
Вони спостерігаються на диску Сонця й є областями виходу в фотосферу сильних магнітних полів. Саме в результаті збурень окремих ділянок магнітного поля плями на Сонці і виникають.