Ротавірус-це тип інфекції, який найчастіше зустрічається у дітей у віці до 5 років. Він дуже заразний і легко передається. Хоча це найчастіше зустрічається у маленьких дітей, дорослі також можуть заразитися інфекцією, хоча зазвичай вона протікає менш серйозно.
Вакцина ефективна більш ніж на 90 відсотків у запобіганні важких ротавірусних захворювань.
Ротавірус не лікується ліками. Зазвичай з часом він проходить сам по собі. Однак зневоднення-серйозна проблема. Щоб запобігти небезпечним для життя ускладненням, важливо знати, коли слід звертатися за медичною допомогою.
Ротавірус у дітей
Симптоми ротавірусу найчастіше проявляються у дітей. За даними клініки Майо, симптоми можуть проявитися протягом двох днів після контакту з ротавірусом. Найчастіший симптом ротавірусу-сильна діарея. Діти також можуть випробувати:
Зневоднення-найбільша проблема у дітей. Ця вікова група більш вразлива до втрати рідини та електролітів через блювоту та діарею через меншу вагу тіла. Вам необхідно уважно стежити за своєю дитиною на предмет симптомів зневоднення, таких як:
Дорослі також можуть відчувати деякі симптоми ротавірусу. Однак багато здорових дорослих людей відчувають їх у меншій мірі. Деякі дорослі, інфіковані ротавірусом, можуть взагалі не відчувати ніяких симптомів.
Під час зараження у вашої дитини може спочатку піднятися температура і з'явиться блювота. Водяниста діарея може виникнути через три-сім днів після цього. Сама інфекція може зберігатися в стільці протягом 10 днів після того, як симптоми зникнуть.
Вам може знадобитися звернутися до лікаря, якщо ваші симптоми не покращаться протягом декількох днів або вони погіршаться. Ротавірус діагностується за зразком калу в медичній лабораторії.
Ротавірус присутній в калі і в основному передається при контакті рук і рота.
Якщо ви доторкнетеся до людини або предмета, що несе вірус, а потім торкнетеся свого рота, у вас може розвинутися інфекція. Найчастіше це відбувається через те, що ви не мили руки після відвідування туалету або зміни підгузників.
Немовлята і діти до 3 років піддаються найбільшому ризику ротавірусної інфекції. Перебування в дитячому садку також збільшує їх ризик. Ви можете подумати про додаткові запобіжні заходи в зимові та весняні місяці, оскільки в цей час року відбувається більше інфекцій.
Вірус також може залишатися на поверхнях протягом декількох днів (а можливо, тижнів) після дотику до них інфікованої людини. Ось чому так важливо часто дезінфікувати всі загальні поверхні у вашому домі, особливо якщо член вашої родини хворий ротавірусом.
Немає ніяких ліків або методів лікування, які змусять ротавірус зникнути. Сюди входять противірусні препарати, безрецептурні протидіарейні препарати і антибіотики.
Що стосується лікування, мета полягає в тому, щоб залишатися гідратованим і відчувати себе комфортно, поки вірус виходить з Вашого організму. Ось кілька порад, що робити тим часом:
Якщо у вашої дитини спостерігаються такі симптоми, зверніться до лікаря:
Вам слід звернутися за невідкладною медичною допомогою, якщо у вашої дитини відсутня самовладання або ознаки летаргії.
Госпіталізація потрібна тільки при інфекціях, що викликали сильне зневоднення. Особливо це стосується дітей. Ваш лікар введе рідину для внутрішньовенного введення, щоб запобігти небезпечним для життя ускладненням.
Ротавірусна вакцина була вперше представлена на ринку в 2006 році. До цього для маленьких дітей було звичайною справою мати хоча б один напад ротавірусної інфекції.
З моменту впровадження вакцини кількість госпіталізацій і смертність від ротавірусу значно знизилися.
Ви можете допомогти запобігти ротавірус і його ускладнення, зробивши щеплення своїй дитині.
Хоча ротавірусна вакцина запобігає майже всім важким випадкам інфекції, жодна вакцина не є ефективною на 100 відсотків. Ви можете поговорити зі своїм педіатром про ризики в порівнянні з перевагами вакцини цього типу і про те, чи є вона кращою профілактичною мірою для вашої дитини.
Немовлятам з важким комбінованим імунодефіцитом або інвагінацією, а також дітям з важким захворюванням не слід робити щеплення.
До рідкісних побічних ефектів вакцини відносяться: