Селера, що містить всього 10 калорій в стеблі, довгий час вважався низькокалорійним «дієтичним харчуванням». Але хрусткий селера насправді має ряд переваг для здоров'я, які можуть вас здивувати.
Ось п'ять причин, за якими вам слід подумати про додавання селери в свій раціон, а також кілька рецептів, щоб спростити цю задачу.
Зміст
Антиоксиданти захищають клітини, кровоносні судини і органи від окисного ушкодження. Селера містить вітамін С, бета-каротин і флавоноїди, але в одному стеблі міститься як мінімум 12 додаткових видів антиоксидантних поживних речовин. Це також прекрасне джерело фітонутрієнтів які, як було доведено, зменшують запальні процеси в травному тракті, клітинах, кровоносних судинах і органах.
Хронічне запалення пов'язане з багатьма захворюваннями, включаючи артрит і остеопороз. Насіння селери містять близько 25 протизапальних сполук, які можуть захистити організм від запалень.
У той час як її антиоксидантні та протизапальні поживні речовини забезпечують захист усього травного тракту, селера може мати особливі переваги для шлунка. У дослідженнях на тваринах було показано, що полісахариди на основі пектину в селері, включаючи з'єднання, відоме як апіуман, зменшує кількість виразок шлунка, поліпшують слизову оболонку шлунка і регулюють секрецію шлунка.
А ще в селері високий вміст води - майже 95 відсотків - плюс велика кількість розчинної і нерозчинної клітковини. Все це підтримує здоров'я травного тракту і допомагає вам залишатися в нормі. Одна чашка паличок селери містить 5 грамів харчових волокон.
Коли ви їсте селеру, ви отримуєте вітаміни А, К і С, а також такі мінерали, як калій і фолієва кислота. У ній також мало натрію. Крім того, вона має низький глікемічний індекс, а це означає, що вона повільно і неухильно впливає на рівень цукру в крові.
Завдяки таким мінералам, як магній, залізо і натрій, селера може надавати нейтралізуючу дію на кислу їжу, не кажучи вже про те, що ці мінерали необхідні для життєво важливих функцій організму.
Крім безлічі корисних для здоров'я властивостей, селера є універсальним овочем. Ви можете їсти її в сирому або приготованому вигляді, і вона стане відмінним доповненням до смузі, смаженого, супів і соків. Селеру також можна приготувати на пару або запекти.
Рецепти селери
Насолоджуйтесь корисними властивостями селери, спробувавши ці рецепти.
Крем-суп з селери
Гладкий і ароматний суп швидко готується.
Розтопити масло на середньому або сильному вогні в каструлі з товстим дном. Обсмажте цибулю, селеру і часник до напівпрозорості приблизно п'ять-сім хвилин. Додайте борошно і варіть 1 хвилину. Додайте курячий бульйон і молоко, помішуючи до однорідної маси. Збільште вогонь, довівши суміш до кипіння. Зменшіть вогонь до середнього, додавши решту складових, і тушкуйте без кришки близько 15 хвилин.