Спіруліна-це синьо-зелені мікроводорості, що зустрічаються в прісній і солоній воді. Колись рослину використовували ацтеки, а тепер її додають в коктейлі і соки.
Спіруліна має безліч переваг для здоров'я, починаючи від її профілю з високою щільністю поживних речовин і закінчуючи її імуностимулюючими властивостями, - говорить Ніколь Демазі, зареєстрований дієтолог з власною приватною практикою.
Ось сім переваг спіруліни для здоров'я і поради щодо включення її в свій раціон.
Читати такожНовий суперфуд: жолуді дуба набирають популярність
У спіруліні багато вітамінів і мінералів. В одній столовій ложці сушеної спіруліни:
Спіруліна особливо хороша для вегетаріанців і веганів, які хочуть додати трохи білка в свій раціон. Це тому, що спіруліна на 60% складається з білка. Одна столова ложка сушеної спіруліни містить 4,02 грама білка, що дозволяє легко набрати обсяг смузі.
Спіруліна також може допомогти контролювати рівень артеріального тиску. У невеликому дослідженні 2007 року учасники приймали 4,5 грама спіруліни щодня протягом шести тижнів. Наприкінці експерименту учасники помітили зниження кров'яного тиску. У них також спостерігалося зниження рівня холестерину ЛПНЩ - "поганого" холестерину, який може привести до серцевих захворювань.
Спіруліна також має протизапальні властивості. "Фікоціанін-компонент, що надає спіруліні її унікальний синій колір - є основним протизапальним компонентом порошку",-говорить Бансарі Ачарья, зареєстрований дієтолог-дієтолог з Детройта, штат Мічиган.
Невелике дослідження, проведене в 2008 році серед корейців у віці від 60 до 87 років, показало, що у тих, хто споживав 8 г спіруліни в день протягом 16 тижнів, спостерігалося значне зниження концентрації ІЛ-6-прозапального маркера крові - в порівнянні з групою плацебо.
Запалення-це природна реакція організму на інфекцію, яка зазвичай проходить після загоєння пошкоджених клітин. Однак хронічне запалення може викликати біль, набряк і почервоніння через запалення, що пошкоджує здорові тканини. Хронічне запалення пов'язане з такими захворюваннями, як ревматоїдний артрит і хвороба Крона. Протизапальні засоби можуть допомогти впоратися з болем і дискомфортом в тілі.
Антиоксидантні властивості спіруліни-ще одна причина, по якій ви можете захотіти включити її в свій раціон.
Антиоксиданти-це речовини, які допомагають запобігти пошкодженню клітин, борючись з вільними радикалами. Вільні радикали-це молекули, які надходять як із зовнішніх джерел, таких як забруднення, так і з природних процесів організму, таких як травлення. Коли в організмі занадто багато вільних радикалів, це може привести до окислювального стресу. Окислювальний стрес може призвести до таких захворювань, як ревматоїдний артрит, астма та серцево-судинні захворювання. Антиоксиданти запобігають виникненню окисного стресу.
За словами Демасі, деякі з антиоксидантних властивостей спіруліни включають:
Прийом спіруліни може допомогти при поширеній алергії. Дослідження 2008 року показало, що спіруліна значно знижує побічні ефекти, пов'язані з алергічним ринітом, зазвичай званим сінною лихоманкою, або сезонною алергією.
4 науково обгрунтованих домашніх засоби від алергії, такі як зрошення носа і деякі ефірні масла у тих, хто вживав спіруліну, спостерігалося зменшення таких симптомів, як виділення з носа і закладеність, свербіж і чхання, в порівнянні з групою плацебо.
Для людей з діабетом 2 типу спіруліна може мати переваги. У невеликому дослідженні 2001 року дослідники розділили людей з діабетом 2 типу на дві групи, даючи від одного до двох грамів спіруліни на день протягом двох місяців, а інший-плацебо. Було виявлено, що у тих, хто приймав добавку, значно знизився рівень A1C, що допомагає в довгостроковому регулюванні глюкози.
Спіруліну можна купити в продуктових магазинах, магазинах вітамінів і органічних крамницях.
Малоймовірно, що ви захочете їсти спіруліну окремо, так як за смаком вона трохи нагадує озерну або морську воду. Однак порошок спіруліни можна легко додавати в їжу, щоб приховати її смак. Деякі варіанти включають:
Однак Демасі радить не нагрівати спіруліну, так як це знизить її поживні та антиоксидантні властивості.
Інший варіант-приймати спіруліну в форматі капсул. Стандартна доза спіруліни становить від чотирьох до шести таблеток по 500 мг на день. "Ви не повинні перевищувати 10 грамів на день", говорить Ачарья.
Спіруліна може бути заражена токсичними інгредієнтами, якщо вона не куплена через шановний бренд, тому перед її використанням порадьтеся з лікарем. Крім того, у людей з аутоімунним захворюванням спіруліна може надмірно стимулювати імунну систему і погіршувати ваш стан.