Травы, которые "прокачивают" иммунитет: топ-4

Чтобы иметь сильную иммунную систему, вам необходимо получать определенные витамины/ Pixabay

Чтобы иметь сильную иммунную систему, вам необходимо получать определенные витамины.

Незалежно від того, стикаєтеся ви з сезоном застуди та грипу або просто намагаєтеся зберегти здоров'я в цілому, вкрай важливо підтримувати стабільність імунної системи. Імунна система відповідає за запобігання інфекцій і боротьбу з ними, а коли ваша імунна система сильна, у вас більше шансів запобігти хворобам.

Важливо відзначити, що ви не зможете покладатися виключно на трави для боротьби з хворобою. Щоб мати сильну імунну систему, вам необхідно отримувати певні вітаміни, правильно харчуватися, добре спати і займатися спортом. І, звичайно ж, найкращий спосіб знизити ризик захворювання - це часто мити руки і уникати контактів з людьми, які можуть бути хворі.

Читайте такожТрави vs тиск: топ-10 рослин проти гіпертонії

Але крім цих рекомендованих практик, деякі трави можуть мати додаткові імунні переваги. Ось чотири трави, рекомендовані експертами для підвищення вашої імунної системи.

Як трави можуть принести користь імунній системі

Багато трав - антагоністичні патогени, тобто вони активно борються з такими мікроорганізмами, як віруси, бактерії, черви і комахи, - говорить Марк Фрост, завідувач кафедри фітотерапії Американського коледжу традиційної китайської медицини.

І не тільки експерти в області традиційної китайської медицини стверджують, що трави мають імуностимулюючі властивості. Ті, хто практикує західну медицину, також підтримують додавання трав в здорову дієту.

Дебора Енн Баллард, доктор медицини, магістр охорони здоров'я, лікар внутрішньої медицини в Duke Integrative Medicine, каже, що вона рекомендує використовувати в кулінарії різні трави і спеції, щоб стимулювати споживання.

«Регулярне включення їх в здорову дієту має дуже низький ризик заподіяння шкоди і розумний шанс допомогти нашій імунній системі боротися з інфекціями», - каже Баллард.

Ехінацея

Ехінацея - це рослина, яка має безліч застосувань. Згідно лікарні Mount Sinai, вона має властивості, які можуть полегшити біль і зменшити запалення, а також має противірусну та антиоксидантну дію. Це робить її ідеальною травою для підтримки вашої імунної системи і посилення її функцій.

Систематичний огляд 2006 року, опублікований Кокранівської бібліотекою, показав, що прийом ехінацеї після таких симптомів застуди, як нежить і закладеність носа, може допомогти скоротити як тривалість хвороби, так і тяжкість застуди. Однак дослідники заявили, що результати не були послідовними у всіх проаналізованих ними дослідженнях.

Крім того, в систематичному огляді 2020 року, опублікованому в журналі Advances in Integrative Medicine, було встановлено, що ехінацея може бути корисною при гострих респіраторних інфекціях, якщо трава приймається при появі симптомів. Це тому, що вона може знизити рівень прозапальних цитокінів, які пов'язані із запаленням і респіраторними інфекціями.

Фрост каже, що якщо ви відчуваєте, що зазнали впливу великої кількості людей і потенційних мікробів, або відчуваєте, що можете захворіти, спробуйте приймати ехінацею два або три дні поспіль. Дотримуйтесь інструкцій з дозування на упаковці продукту з ехінацеєю, який ви споживаєте, або проконсультуйтеся з травником. Ви можете додати її в чай ​​або використовувати в якості настойки.

Часник

Часник - потужна протимікробна рослина, особливо для кишечника. Фактично, він вважається антибактеріальним, противірусним і протипротозойним (що означає, що він може боротися з паразитами). Ці властивості можуть допомогти боротися з інфекціями легенів і респіраторними інфекціями.

Часник містить аліцин, і вважається, що це з'єднання, яке робить часник антибактеріальним. Відповідно до огляду 2014 року, опублікованому в Avicenna Journal of Phytomedicine, це дозволяє часнику боротися з такими бактеріями, як сальмонела і кишкова паличка, які викликають харчове отруєння.

Додатково до цього, часник ідеальний для зміцнення травної системи. Це робить його гарним вибором для лікування паразитів або черв'яків в кишечнику. Огляд журналу Avicenna Journal of Phytomedicine також посилається на дослідження, в якому часник використовувався для лікування лямбліозу - інфекції, викликаної паразитом. Симптоми пацієнтів зникли через 24 години після прийому часнику або через рідкий екстракт 1 мг / мл двічі на день, або через капсулу з часником 0,6 мг / мл.

Крім того, було виявлено, що часник допомагає боротися із застудою завдяки своїм противірусним властивостям. В огляді 2014 року, опублікованому в Кокранівської бібліотеці, обговорювалося одне дослідження, в якому учасникам давали часникові добавки з 180 мг аллицина щодня протягом 12 тижнів або плацебо. Дослідники виявили, що ті, хто отримував часник, з меншою ймовірністю застудилися, а якщо вони дійсно хворіли, то хворіли менше днів, ніж ті, хто приймав плацебо. Однак необхідні додаткові дослідження.

Женьшень

Відповідно до одного з досліджень, ця рослина підсилює вісь HPA - гіпоталамічну, гіпофизарну і наднирокову - яка відповідає за регулювання реакції імунної системи на стрес.

Хронічний або важкий стрес може послабити імунну систему, тому важливо, щоб у вас була сильна вісь HPA, щоб допомогти впоратися з впливом стресу на вашу імунну систему. За словами Фроста, зміцнюючи вісь HPA, ви зміцнюєте імунну систему.

Женьшень також може підтримувати баланс імунної системи, регулюючи різні типи імунних клітин, включаючи Т-клітини, В-клітини, природні клітини-кілери і макрофаги, які виявляють загрози для організму і борються з ними. Є навіть докази того, що женьшень може боротися з грипом А у мишей, хоча необхідні дослідження на людях.

Женьшень дуже сильний, і якщо ви плануєте включити його в свій раціон, вам слід проконсультуватися з травником. Ви можете споживати женьшень, заваривши чай зі свіжого кореня женьшеню, або приймати капсули з женьшенем.

Рейша

Рейша, також відомий як Лінчжи, являє собою різновид грибів. Гриби рейші містять бета-глюкан, які, як вважається, стимулюють різні типи клітин імунної системи, включаючи моноцити, природні клітини-кілери і дендритні клітини. Стимулюючи ці клітини, вони краще виявляють інфекції і борються з ними.

За даними Меморіального онкологічного центру ім. Слоуна Кеттеринга, є навіть деякі докази того, що бета-глюкан в рейші можуть надавати протипухлинну дію, зупиняючи ріст ракових клітин. Проте, необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти переваги грибів.

Ви можете купити порошок рейші або капсули для вживання.

Перш ніж почати приймати будь-які з цих трав, вам слід проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб переконатися, що вони не будуть негативно взаємодіяти з будь-якими ліками, які ви приймаєте. Ви також повинні переконатися, що вам поставили точний діагноз, якщо ви захворіли - варто відвідати лікаря, щоб дізнатися, які методи лікування вони рекомендують, перш ніж пробувати лікувальні трави.

Новости сейчасКонтакты