Зміна дієти дозволяє значно знизити артеріальний тиск. Дослідження показали, що певні продукти можуть знизити кров'яний тиск як відразу, так і в довгостроковій перспективі.
Все більше даних свідчить про те, що вживання однієї склянки томатного соку день може сприяти здоров'ю серця і знижувати кров'яний тиск, повідомляє Express.co.uk.
У дослідженні, опублікованому в онлайн-бібліотеці Wiley, було додатково проаналізовано несолоний томатний сік і те, як він може допомогти поліпшити кров'яний тиск, знизити рівень холестерину і знизити ризик серцево-судинних захворювань у жителів Японії.
У дослідженні зазначалося: "у цьому дослідженні взяли участь чотириста вісімдесят один місцевий житель Куріяма, Японія. Протягом року дослідження їм давали стільки несолоного томатного соку, скільки вони хотіли".
Дослідження показало, що споживання несолоного томатного соку покращує систолічний і діастолічний АТ і рівень ХС-ЛПНЩ в сироватці у місцевих жителів Японії, схильних до ризику серцево-судинних захворювань. Однак експерти висловили обережність щодо отриманих результатів.
Читати такожЩо за соки допоможуть тілу уникнути запорів-рада дієтологів
Вікторія Тейлор, старший дієтолог British Heart Foundation, сказала, що необхідні додаткові дослідження, щоб точно представити користь для здоров'я від томатного соку.
У дослідженні також не розглядається, що ще їли учасники або їли вони помідори в інших формах, і не беруться до уваги фактори способу життя, які могли вплинути на їх кров'яний тиск і рівень холестерину. У 100 грамах помідорів міститься 237 мг калію.
Калій допомагає нейтралізувати шкідливий вплив натрію.
Людям з високим кров'яним тиском часто рекомендують скоротити споживання солі / натрію, оскільки надлишок натрію порушує водний баланс в організмі, що може чинити тиск на кровоносні судини.
Помідори також мають сечогінні властивості, завдяки яким надлишок натрію виводиться з сечею.
Кофеїн, що міститься в каві, чаї, колі і енергетичних напоях, може викликати короткочасні скачки артеріального тиску.
Фактично, дослідження показало, що вживання до двох чашок міцної кави може підвищити як систолічного, так і діастолічного артеріальний тиск на три години після вживання.
Ці дані не дозволяють припустити, що кава збільшує артеріальний тиск або ризик серцево-судинних захворювань у довгостроковій перспективі.
Вживання помірної кількості червоного вина може мати деяку користь для здоров'я, але більша кількість алкоголю може викликати різке підвищення артеріального тиску.
Вживання алкоголю у великих кількостях також збільшує ризик серцевої недостатності, інсульту, раку та ожиріння.
Вживання більше трьох напоїв за один присід тимчасово підвищує кров'яний тиск, але повторне запійне вживання алкоголю може привести до його довготривалого підвищення.