Дослідники відзначають, що за останні 50 років рівень смертності від серцево-судинних захворювань знизився як серед чоловіків, так і серед жінок.
Однак швидкість зниження у жінок нижче, ніж у чоловіків, а частота серцевих нападів у жінок у віці 35-54 років фактично збільшується.
Крім того, дослідження показують, що, хоча у жінок частота серцево-судинних захворювань нижче, ніж у чоловіків, у них вище рівень смертності і гірший прогноз після гострої серцево-судинної події, повідомляє Medical News Today.
Оскільки серцево-судинні захворювання, мабуть, по-різному впливають на чоловіків і жінок, необхідно терміново визначити, чи повинні лікарі давати різні поради щодо профілактики своїм пацієнтам чоловічої і жіночої статі.
Нове дослідження, проведене вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, передбачає, що жінки повинні зосередитися на підтримці або збільшенні м'язової маси, а не на втраті жиру.
Читати такожРятує від ожиріння і хвороб серця: знайдено спосіб мінімізувати шкоду жирної їжі
Результати опубліковані в журналі Американської кардіологічної асоціації.
Дослідники проаналізували дані про склад тіла з національного дослідження здоров'я та харчування (NHANES) за 1999-2004 роки та дані про смертність від серцево-судинних захворювань з NHANES за 1999-2014 роки.
Дані надійшли від 5627 жінок і 5836 чоловіків у віці старше 20 років.
На підставі отриманих даних дослідники розділили учасників дослідження на чотири групи:
Необроблені дані показали, що у обох статей більш високий рівень жиру був пов'язаний з більш високою смертністю від серцево-судинних захворювань, незалежно від м'язової маси.
Однак після врахування інших факторів, які, як відомо, впливають на смертність від серцево-судинних захворювань, співвідношення між тілесним жиром і ризиком смерті від серцево-судинних захворювань у жінок повністю змінилося.
Після внесення цих коригувань дослідники виявили, що у жінок з високим вмістом жиру і високою м'язовою масою ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 42% нижче, ніж у жінок з низькою м'язовою масою і низьким вмістом жиру в організмі.
Навпаки, у чоловіків з високою м'язовою масою і високим вмістом жиру в організмі ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижувався на 26% в порівнянні з чоловіками з низькими показниками, в той час як у чоловіків з високою м'язовою масою і низьким вмістом жиру ризик знижувався на 60%.
Дослідники вважають, що їх дослідження підтверджує необхідність зміщення акценту в радах, які медичні працівники дають жінкам. Це зрушення в бік збільшення м'язової маси за рахунок фізичних вправ і відмови від втрати ваги.
Слід підкреслити, що очевидний захисний ефект жиру у жінок проявився тільки після поправки на інші фактори ризику серцево-судинних захворювань.
Серед цих факторів ризику серцево-судинних захворювань були:
Між жировими відкладеннями і цими іншими факторами ризику існує дуже складна взаємодія. Наприклад, надмірна маса тіла збільшує ризик діабету і гіпертонії, які, в свою чергу, підвищують ризик серцево-судинних захворювань.
Тим не менш, автори відзначають кілька ймовірних способів, за допомогою яких жир може забезпечити певний захист.