Ученые узнали, где нужно жить, чтобы меньше болеть

На здоровье может повлиять ряд факторов окружающей среды. / Reuters

На здоровье может повлиять ряд факторов окружающей среды.

Життя поруч з достатком зеленої рослинності може компенсувати негативний вплив забруднення повітря на здоров'я кровоносних судин.

Перше в своєму роді дослідження опубліковано перед друком в Американському журналі фізіології серця і фізіології кровообігу.

Дослідження показали, що близькість до зелених насаджень-дерев , флори та іншої рослинності-може знизити рівень артеріального тиску і ризик серцевих захворювань. На це може вплинути ряд факторів навколишнього середовища, включаючи більш широкі можливості для занять спортом на відкритому повітрі, зниження психічного стресу і соціально-економічний статус.

Читати такожНазваний продукт для сніданку, що сприяє довголіттю

Однак взаємозв'язок між здоров'ям судин( кровоносних судин), зеленими насадженнями і забрудненням повітря повністю не вивчена.

У новому дослідженні дослідники вивчили жорсткість артерій у дорослих добровольців з супутніми захворюваннями, такими як ожиріння, високий кров'яний тиск, діабет і високий рівень холестерину, які поміщають добровольців в категорію помірного і важкого ризику серцевих захворювань.

Використовуючи адреси проживання учасників та дані зі станцій моніторингу Геологічної служби США та місцевого Агентства з охорони навколишнього середовища, дослідницька група проаналізувала фактори навколишнього середовища, в яких жили добровольці, в тому числі:

У часи, коли рівні твердих частинок і озону були високими, учасники мали більш високий рівень жорсткості артерій, однак у тих, хто жив в районах з великою кількістю флори, поліпшувалася функція кровоносних судин.

Дослідники пояснили, що дерева та інша зелень компенсують судинну дисфункцію, спричинену забрудненням повітря.

Попередня робота тієї ж дослідницької групи показала «що»люди, які живуть в районах з високою зеленню, менше піддаються впливу летких хімікатів і мають більший сімейний дохід".

У поточному дослідженні вони вивчили взаємозв'язок між зеленню, забрудненням повітря та жорсткістю артерій і виявили аналогічну кореляцію між нормалізованим індексом різниці рослинності Геологічної служби США та середнім доходом домогосподарства. Навіть при коригуванні таких звичок способу життя, як вправи та куріння (70% добровольців були некурящими), дослідники виявили, що " вплив зелених насаджень на гемодинамічну функцію значною мірою не залежить від середнього доходу домогосподарства, рівня фізичної активності та вживання тютюну.

«Ці результати показують, що життя в зелених зонах може сприяти здоров'ю судин, і що сприятливий вплив на озеленення може бути частково пов'язано з ослабленим впливом забруднювачів повітря, таких як тверді частинки і озон», - пишуть дослідники.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты