Смертоносна уханьська зараза ввела в оману вчених. Виявилося, що та соціальна дистанція, про яку постійно говорять з кожної «праски», анітрохи не рятує від коронавірусу.
Шляхом проб і помилок учені з Левенського католицького університету (Бельгія) і Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) з'ясували, що якщо опинитися в повітряному кільватері бігуна, велосипедиста або люди, яка швидко йде, то можна потрапити до хмари мікроскопічних крапель.
Учені з'ясували, що «аерозоль з небезпечними краплями» виділяється не тільки під час кашлю та чхання, але і під час активного дихання. На її поширення впливає не тільки швидкість попереду, але і того, хто йде за ним. Окрім того, якщо на вулиці вітер, то він теж ці краплі переносить.
За словами вчених, найменший ризик отримати вірус під час руху не позаду, а збоку або по діагоналі. Пішоходам, що рухаються в одному напрямку, потрібно дотримуватися дистанції в чотири-п'ять метрів, для бігунів і під час повільної їзди на велосипеді відстань слід збільшити до 10 метрів, під час швидкої їзди – до 20 метрів.
Під час обгону вчені пропонують робити пішоходам дугу, щоб перебувати на значній відстані збоку від того, кого треба обігнати, пишуть росЗМІ з посиланням на доповідь учених.
Читати такожУчені "лоханулися": названа нова безпечна дистанція, щоб не заразитися Ковід-19Нагадаємо, раніше дослідники з Фінляндії попередили, що хмара крапель, після того як заражений коронавірусом чхнув, висить у повітрі кілька хвилин, зберігаючи здатність заражати людей навіть після того, як хвора людина вже пішла.
"Попередні результати показують, що частинки аерозолі з вірусом можуть залишатися в повітрі довше, ніж спочатку думали", – цитує дослідників The Sun.