Увеличивает риск в три раза: эта привычка "помогает" Альцгеймеру

Ученые проанализировали данные многих пациентов / Pixabay

Болезнь Альцгеймера связана с ночной привычкой.

Згідно з окремим щорічним дослідженням релаксації, хороший нічний відпочинок ніколи не був таким важливим.

Автор дослідження доктор Северін Сабіа з Паризького університету сказала:»Це дослідження підкреслює важливість хорошого сну для здоров'я мозку". Вчені відстежували 7 959 співробітників Уайтхолла більше 25 років. Ті, хто спали шість годин або менше у віці 50 або 60 років, мали більше шансів захворіти хворобою Альцгеймера, писати Express.co.uk.

Але показники деменції зросли на 30 відсотків серед тих, хто постійно недосипав у віці від 50 до 70 років. Це було в порівнянні з однолітками, які витримували рекомендовані сім або вісім годин.

Читати такожЯк реально захистити мозок від Альцгеймера: дві важливі дії

Доктор Сабіа сказав: "регулярний сон по шість годин або менше на добу в середньому віці пов'язаний з підвищеним ризиком деменції. Це додає все більше доказів того, що сон має вирішальне значення для здоров'я».

Він додав, що сон необхідний, щоб вивести з мозку бета-амілоїдні білки. Вони вбивають нейрони, що призводить до втрати пам'яті та плутанини.

Накопичення цих білків виявляється у пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Професор Дерк-Ян Дейк, керівник групи з Університету Суррея та Британського інституту досліджень деменції, сказав:»це серйозне дослідження, яке доповнює зростаючі докази зв'язку між сном та деменцією". Дослідження було опубліковано в Nature Communications.

Автор: Алена Кюпели
Новости сейчасКонтакты