Люди вирощували виноград ще в 6500 році до нашої ери, і в міфології кількох культур цей плід символізує достаток і родючість.
Крім того, що виноград абсолютно чудовий і є основним інгредієнтом нашого улюбленого вина, він має низку переваг для здоров'я. Ось прості способи включити ці дорогоцінні ягоди в щоденні страви і закуски.
Чашка винограду забезпечує приблизно чверть вашої добової потреби у вітаміні С, майже 20% вітаміну К і не менше 10% міді. Крім підтримки імунітету, вітамін С необхідний для відновлення ДНК і виробництва колагену і серотоніну.
Вітамін С також допомагає значно збільшити засвоєння заліза з рослинної їжі; більш високий рівень вітаміну С в крові пов'язаний з посиленням спалювання жиру як під час вправ, так і в стані спокою. Вітамін Д необхідний для утворення кісток, а його брак пов'язаний з підвищеним ризиком переломів.
Мідь відіграє важливу роль у виробництві енергії, а також в утворенні колагену і червоних кров'яних тілець. Виноград також містить меншу кількість кількох ключових поживних речовин, включаючи вітаміни групи B, калій і марганець.
На додаток до вищезазначених вітамінів С і А, які життєво важливі для імунітету, виноград підтримує імунну систему завдяки своїм природним антимікробним властивостям. Порція в одну чашку також містить близько 70 грам води, яка важлива для гідратації, кровообігу і здорового кровотоку, а також видалення відходів.
Виноград містить кілька різних антиоксидантів, в тому числі ті, які, як відомо, зменшують запалення і підтримують здоровий кровотік. Антиоксиданти з винограду також пов'язані з поліпшенням функції мозку (включаючи пам'ять і здатність до схуднення), уповільненням старіння і загальним довголіттям. Було доведено, що кверцетин в чорному і червоному винограді захищає від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Кверцетин також був пов'язаний з апоптозом - послідовністю самознищення, яку організм використовує для знищення зношених або дисфункціональних клітин.
Натуральний мелатонін, що міститься у винограді, сприяє більш тривалому і якісному сну. Це ключ, оскільки від безсоння страждає третина населення, а недосипання пов'язане з низкою ризиків для здоров'я, включаючи депресію, діабет 2 типу, серцеві захворювання і ожиріння.
Виноград корисний для серця у багатьох відношеннях. Було показано, що він запобігає затвердінню артерій, знижують кров'яний тиск, покращує кровообіг, стримує згортання крові і зменшує запалення. Дослідження показують, що виноград також допомагає знизити рівень холестерину, зменшуючи всмоктування цього з'єднання в кров.
Лютеїн і зеаксантин у винограді захищають сітківку й кришталик ока. Було показано, що ягоди:
Динамічний дует також допомагає знизити ризик дегенерації жовтої плями і катаракти, двох поширених захворювань очей.
У винограді не так багато клітковини: в одній чашці міститься від одного до двох грамів. Але клітковина і рідина в винограді допомагають підтримувати регулярну роботу кишечника, а поліфеноли винограду позитивно впливають на кишкові бактерії, приносячи користь здоров'ю. Вони можуть включати в себе зростання мікробів, пов'язаних зі зміцненням імунітету і позитивним настроєм.
Виноград чудовий сам по собі в якості закуски або фрукта на десерт, але його також можна додавати в ряд страв. Наріжте і покладіть їх у вівсяні пластівці, салати, а також приготовлені або охолоджені цільні зерна з травами. Перетворіть виноград в сальсу або чатні.
Ви також можете його приготувати. Виноград прекрасно обсмажується в духовці, окремо або в поєднанні з овочами, такими як брюссельська капуста, брокколі або солодка картопля. Ви також можете додати виноград в більш корисні для вас ласощі. Спробуйте виноградний пиріг або просто занурте їх в розтоплений чорний шоколад.