Різні типи деменції можуть по-різному впливати на людей і можуть з'явитися за деякий час до постановки діагнозу. Але чим раніше буде поставлений діагноз, тим більше у вас і вашої родини можливостей підготуватися до майбутнього. В даний час ліки від цього стану немає.
Дослідження показують, що зміни в мозку можуть відбутися за 10 років до того, як у людини почнуть проявлятися симптоми. Симптоми зазвичай спочатку легкі, а з часом поступово погіршуються.
Але один симптом, який потрібно помітити, - це носіння занадто маленького або занадто великої кількості одягу.
Читати такожВчені назвали спецію, яка зменшує ризик Альцгеймера і продовжує життя
За даними Harvard Health Publishing, подібна незвичайна поведінка є попереджувальним знаком. У ньому пояснюється: «блукання, збудження, ховання речей, занадто мало або занадто багато одягу, надмірна підозрілість, небезпечна поведінка або нецензурна лайка можуть бути ознаками хвороби Альцгеймера, особливо якщо людина поводиться не так. набагато раніше".
Ще один знак, на який слід звернути увагу, - це проблеми із запам'ятовуванням. У ньому пояснюється: "спочатку може бути порушена тільки короткочасна пам'ять, а проблеми з довготривалою пам'яттю розвиваються пізніше. Люди можуть забути про зустріч або імені нового знайомого. Багато людей скаржаться на втрату пам'яті, але можуть детально розповісти про випадки забудькуватості, наприклад, де вони були в той час. Однак визнання втрати пам'яті лише за запитом і неможливість згадати конкретні випадки, коли вони не могли щось згадати, може бути ознакою недоумства".
Зміни настрою або особистості - ще одна ключова ознака.
Хоча для людей природно сповільнюватися з віком, зміни в основному характері або характері людини ненормальні і можуть бути ознакою недоумства.
У ньому пояснюється: "наприклад, людина, яка колись була товариською і веселою, може стати замкнутим, або хтось, хто колись був веселий, може стати впертим, недовірливим, злим або сумним. Депресія також часто супроводжує хворобу Альцгеймера, викликаючи такі симптоми, як втрата інтересу до улюбленого хобі або заняття, зміна апетиту, безсоння або занадто багато сну, нестача енергії і безнадійність».
Людина з хворобою Альцгеймера також може відчувати проблеми з виконанням звичайних завдань. Прості завдання, які раніше не викликали труднощів, можуть стати набагато складніше.
І труднощі з вираженням думок також можуть бути ознакою, якого слід остерігатися."Депресія також часто супроводжує хворобу Альцгеймера, викликаючи такі симптоми, як втрата інтересу до улюбленого хобі або заняття, зміна апетиту, безсоння або занадто багато сну, нестача енергії і безнадійність».
Людина з хворобою Альцгеймера також може відчувати проблеми з виконанням звичайних завдань.
Прості завдання, які раніше не викликали труднощів, можуть стати набагато складніше.
І труднощі з вираженням думок також можуть бути ознакою, якого слід остерігатися."Одна з ознак хвороби Альцгеймера - проблеми з промовою.
"Людина може спробувати описати об'єкт, а не використовувати його ім'я - наприклад, назвати телефон« дзвінком »або« тією річчю, якою я дзвоню людям. Читання або письмо також можуть бути порушені".
Якщо ви або ваша кохана людина відчуваєте ці симптоми, поговоріть з терапевтом раніше, ніж пізніше.