Врач откровенно высказался об антибиотиках при COVID-19

Врач рассказал, когда при коронавирусе нужно пить антибиотики / Фото Reuters

Лекарств против коронавируса нет, организм уничтожает его самостоятельно.

Львівський лікар Тарас Жиравецький пояснив, коли і чому призначають антибіотики при коронавірусі.

На своїй сторінці в Facebook він в черговий раз підкреслив, що COVID-19 – це не вірус, а захворювання, яке спровокував коронавірус. Ефективних ліків проти самого вірусу не існує, жоден із сучасних препаратів його не знищує, але організм людини робить це самостійно за два тижні.

"Чому лікарі призначають антибіотики при ковіді? Все просто, тому що ковід може ускладнитися приєднанням бактеріальних інфекцій, як тих що "дрімають" в нашому організмі, але наша імунна система блокує їхнє розмноження, так і тих, що "живуть" в лікарнях і легко можуть потрапити до нашого організму коли він виснажений і ослаблений ковідом", – написав лікар.

Лікар вирішує, чи призначати антибіотики, за результатами аналізів, рівню С-реактивного білка і наявності біомаркера прокальцитоніну, пояснив Жиравецький.

Він розповів, навіщо потрібен антибіотик при ковіді. За його словами, ковід - це захворювання, яке різко знижує опірність організму, і таким чином бактерії можуть розмножуватися дуже швидко, що може привести до сепсису і прискорити потрапляння пацієнта в реанімацію.

Читати такожВакцина РФ від COVID - 19 для України: Ляшко розкрив позицію МОЗ

"... альтернатив антибактеріальним препаратів, коли приєднується бактеріальна інфекція, поки людство не придумало, і винаходити велосипед не рекомендую, особливо тим, хто був політичним експертом, а через кілька місяців став медичним", – написав лікар.

При цьому Жиравецький зазначив, щоб антибіотики повинні призначати тільки лікарі, а їх продаж повинен здійснюватися тільки за рецептом.

"...але для цього не потрібно роками залякувати все населення країни, а просто прийняти закон, тому що всі керівники МОЗ України і депутати хочуть, щоб українці не займалися самолікуванням, особливо антибіотиками, а змін за 30 років немає ніяких", – написав він.

Лікар також закликав колег "перестати призначати фуфломицины, які шкодять в десятки разів більше антибактеріальних препаратів і не розганяти паніку серед пацієнтів, бо вони вже починають лякатися призначень медиками антибіотиків або не приймати їх, коли це дійсно потрібно".

Коронавірус у світі-про що повідомлялося раніше:

Автор: Катя Трохименко
Новости сейчасКонтакты